TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

"Tu na Śląsku widać, że rząd kompletnie nie radzi sobie z epidemią"

TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Autor:
mjz/kab
Źródło:
TVN24
Trzaskowski: widać, że rząd kompletnie nie radzi sobie z epidemią
Trzaskowski: widać, że rząd kompletnie nie radzi sobie z epidemiąTVN24
wideo 2/21
TVN24Trzaskowski: widać, że rząd kompletnie nie radzi sobie z epidemią

Od miesięcy mówiliśmy o tym i ostrzegaliśmy, że będą problemy w kopalniach, prosiliśmy o więcej testów. Rząd kompletnie tego nie słuchał. I dzisiaj widzimy, jak wygląda sytuacja na Śląsku, że rząd sobie kompletnie nie radzi z sytuacją epidemiczną - wskazywał kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski podczas swojej wizyty w Wodzisławiu Śląskim.

Do wyborów prezydenckich, które odbędą się 28 czerwca, zostało 16 dni. W piątek kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski odwiedził Wodzisław Śląski. To właśnie w województwie śląskim odnotowano dotąd najwięcej przypadków zakażeń koronawirusem - ponad 10 tysięcy. Nowe ogniska epidemiczne wybuchają główne w kopalniach. W związku z tym we wtorek zostało zamkniętych 12 kopalni węgla kamiennego.

"Od miesięcy mówiliśmy o tym i ostrzegaliśmy, że będą problemy w kopalniach"

- Dzisiaj tu na Śląsku widać, że rząd kompletnie nie radzi sobie z epidemią. Dzisiaj widać to ponad wszelką wątpliwość - stwierdził Trzaskowski.

- Od miesięcy mówiliśmy o tym i ostrzegaliśmy, że będą problemy w kopalniach, prosiliśmy o więcej testów. Rząd kompletnie tego nie słuchał. I dzisiaj widzimy jak wygląda sytuacja na Śląsku, że rząd sobie kompletnie nie radzi z sytuacją epidemiczną. Dziś pan premier chwali się z otwarcia granicy polsko-litewskiej, natomiast granica polsko-czeska, polsko-słowacka pozostają zamknięte, co jest dowodem na to, że sytuacja tutaj na Śląsku jest niesłychanie poważna - mówił.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Gdzie był prezydent kiedy ostrzegaliśmy, że sytuacja w kopalniach będzie poważna?"

- Lewiatan i przedsiębiorcy wyliczyli, że polska gospodarka traci dziennie dwa miliardy złotych. To jest zadanie dla rządu. Rząd powinien zająć się dzisiaj ratowaniem Polski, jeżeli chodzi o epidemię, jeżeli chodzi o sytuację dotyczącą gospodarki. Dlatego potrzebujemy też silnego prezydenta. Gdzie był prezydent kiedy ostrzegaliśmy, że sytuacja w kopalniach będzie poważna? Dlaczego prezydent nie zajmował się tą kwestią, nie pobudzał rządu do działania? - kontynuował kandydat.

Trzaskowski: widać, że rząd kompletnie nie radzi sobie z epidemią
Trzaskowski: widać, że rząd kompletnie nie radzi sobie z epidemiąTVN24

Jak dodał, "konsekwencje tego, że nie było jasnej interwencji, że rząd sobie nie radzi, widać tutaj na Śląsku w sposób najbardziej wyraźny". - Gdzie był minister (wicepremier, minister aktywów państwowych - red.) Sasin, który zamiast skupić się na rozwiązywaniu problemów spółek, również kopalń, zajęty był drukowaniem kart, przygotowując nielegalne wybory. To jest właśnie najlepszy obrazek tego, jak wygląda Polska, jak wygląda i jak sprawuje się prezydent Rzeczypospolitej - powiedział Trzaskowski.

 

Autor:mjz/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości