TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Kobosko: Na początku stuknąłem się w czoło. Ale Hołownia to jedyna szansa na odbetonowanie systemu

TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Autor:
ads//now
Źródło:
TVN24
Kobosko: Hołownia ma szansę, żeby odbetonować ten system
Kobosko: Hołownia ma szansę, żeby odbetonować ten systemTVN24
wideo 2/22
TVN24Kobosko: Hołownia ma szansę, żeby odbetonować ten system

Wybór Szymona Hołowni na prezydenta to jest dzisiaj jedyna opcja, żeby coś się zmieniło w polskiej polityce - powiedział pełnomocnik wyborczy tego kandydata Michał Kobosko. Dodał, że Hołownia "ma konkretny plan, konkretny pomysł" i "ma szansę, żeby odbetonować system".

Gościem programu "Rozmowa Piaseckiego. Kampania 2020" był Michał Kobosko, pełnomocnik wyborczy Szymona Hołowni.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: Wybory prezydenckie >>>

"Hołownia jest głównym konkurentem Dudy w drugiej turze"

Kobosko mówił, że "absolutnie wierzy w zwycięstwo" swojego kandydata. - Uważamy, że mamy wszelkie podstawy, żeby wierzyć w zwycięstwo, czyli wejście do drugiej tury. A badania pokazują, że Szymon Hołownia ma największe szanse na zwycięstwo z Andrzejem Dudą w drugiej turze - przekonywał.

Na uwagę prowadzącego program, że wyniki sondaży nie są jednoznaczne i niektóre badania dają zwycięstwo w drugiej turze również Małgorzacie Kidawie-Błońskiej czy Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi, odparł: - Większość badań, które my znamy, pokazuje, że Hołownia jest głównym konkurentem Dudy w drugiej turze.

Kobosko podkreślał, że "krótka kampania dopiero się zaczęła", a "będzie niezwykle aktywna w marcu, kwietniu, w maju". - Mamy wiele pomysłów, które będziemy ujawniać. Będziemy mówić i o programie, i o osobach, które stoją za Hołownią. Przedstawimy kandydata, który do tej pory był znany ze swojej zupełnie innej działalności publicznej - w organizacjach pozarządowych i działalności dziennikarsko-publicystycznej - zapowiedział.

Kobosko: absolutnie wierzymy w zwycięstwo
Kobosko: absolutnie wierzymy w zwycięstwoTVN24

"Hołownia ma szansę, żeby odbetonować ten system"

Kobosko powiedział też, że pierwszy raz usłyszał od Szymona Hołowni o tym, że chce kandydować na prezydenta, "mniej więcej w połowie ubiegłego roku".

- Na początku się stuknąłem w czoło. To jest racjonalna reakcja, kiedy się pierwszy raz słyszy o tym pomyśle. Ale kiedy się słyszy drugi, trzeci raz, to uznaje się, że to jest dzisiaj jedyna opcja, żeby coś się zmieniło w polskiej polityce. Żyjemy w zabetonowanym systemie. Właśnie Hołownia ma szansę, żeby odbetonować ten system - ocenił gość TVN24.

Hołownia: chcę zmienić to, na co do tej pory patrzyłem jako obserwator
Hołownia: chcę zmienić to, na co do tej pory patrzyłem jako obserwatorChcę zmienić to, na co do tej pory patrzyłem jako obserwator, żeby to, co do tej pory kojarzyło się z kłamstwem, bagnem, pustymi obietnicami, zaczęło się znowu kojarzyć ze służbą, prawdą - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 jeden z kandydatów na prezydenta Szymon Hołownia. TVN24

Dodał, że Hołownia sam podjął decyzję o starcie w wyborach. - Sam doszedł do tego wniosku. To nie było w ciągu dnia, tygodnia, tylko w ciągu ostatnich paru lat - zaznaczył.

Jego zdaniem Hołownia "to jest człowiek, który pomyślał, że trzeba coś zmienić w skali całej Polski". - Ten facet ma to dobrze przemyślane, ma konkretny plan, konkretny pomysł. Może pomóc leczyć też moje frustracje i moje zmęczenie stanem polskiej sceny politycznej - powiedział Kobosko.

Autor:ads//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości