TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Migalski: Mam wrażenie, że wszystko jest już rozdane. Musiałoby wydarzyć się coś katastrofalnego

TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Autor:
mjz
Źródło:
TVN24
Marek Migalski: mam wrażenie, że wszystko jest już rozdane
Marek Migalski: mam wrażenie, że wszystko jest już rozdaneTVN24
wideo 2/21
TVN24Marek Migalski: mam wrażenie, że wszystko jest już rozdane

Musiałoby wydarzyć się coś katastrofalnego w kampanii Rafała Trzaskowskiego, żeby został wyprzedzony przez Władysława Kosiniaka-Kamsza albo Szymona Hołownię. Musiałoby się stać coś niewyobrażalnego, żeby do drugiej tury nie wszedł także Andrzej Duda - mówił w TVN24 politolog z Uniwersytetu Śląskiego doktor habilitowany Marek Migalski. - Jeżeli chodzi o sondaże, to mam wrażenie, że wszystko jest już rozdane - ocenił.

Jak wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych dla Wirtualnej Polski, na urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę chce głosować 42,7 procent badanych, a na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego - 26,6 procent. Trzecie miejsce na podium uzyskał kandydat niezależny Szymon Hołownia, na którego wskazało 7,7 procent ankietowanych.

Czytaj więcej: Duda na prowadzeniu, Trzaskowski umacnia pozycję. Najnowszy sondaż

"Mam wrażenie, że wszystko jest już rozdane"

O szansach poszczególnych kandydatów mówił w TVN24 politolog z Uniwersytetu Śląskiego doktor habilitowany Marek Migalski.

- Jeżeli chodzi o sondaże, to mam wrażenie, że wszystko jest już rozdane. Musiałoby wydarzyć się coś katastrofalnego w kampanii Rafała Trzaskowskiego, żeby został wyprzedzony przez (Władysława - red.) Kosiniaka-Kamsza albo (Szymona - red.) Hołownię. Musiałoby się stać coś niewyobrażalnego żeby do drugiej tury nie wszedł także Andrzej Duda - powiedział Migalski.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Wobec tego chyba trzeba będzie się pogodzić, że ten obraz, który mamy dzisiaj - czyli de facto obraz partyjny z tym niepartyjnym lub ponadpartyjnym Hołownią, jest już ukształtowany - dodał.

Jak mówił, należy się spodziewać, że to właśnie Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski wejdą do drugiej tury wyborów.

Marek Migalski: mam wrażenie, że wszystko jest już rozdane
Marek Migalski: mam wrażenie, że wszystko jest już rozdaneTVN24

Autor:mjz

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości