Tusk ma propozycję dla prezesa PiS. "Chodźmy Jarosławie na długi wspólny spacer"

TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Autor:
mjz/ks
Źródło:
Twitter/@donaldtusk
Trzaskowski obok pustej mównicy dla Dudy. "Trzeba zrobić debatę korespondencyjną"TVN24
wideo 2/36
TVN24Trzaskowski obok pustej mównicy dla Dudy. "Trzeba zrobić debatę korespondencyjną" (wideo z piątku)

"Chodźmy Jarosławie na długi wspólny spacer, pogadamy o dawnych czasach. To dobra chwila, aby uwolnić Andrzeja i Rafała od naszych sporów i emocji" - napisał na Twitterze były polski premier i były szef Rady Europejskiej Donald Tusk. To nawiązanie do wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego, w której ten ocenił, że "nie ma już Donalda Tuska w polskiej polityce i przyszedł czas, żeby w niej nie było Jarosława Kaczyńskiego".

"Chodźmy Jarosławie na długi wspólny spacer, pogadamy o dawnych czasach. To dobra chwila, aby uwolnić Andrzeja i Rafała od naszych sporów i emocji. I nie musimy brać ochrony, ze mną będziesz bezpieczny" - napisał na Twitterze były polski premier i były szef Rady Europejskiej, a obecnie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk. Adresatem tych słów jest prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Trzaskowski: W polskiej polityce nie ma już Tuska. Czas, by nie było też Kaczyńskiego

Wpis Tuska to nawiązanie do tego, co w piątek podczas spotkania w Skierniewicach mówił kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, Rafał Trzaskowski. Powiedział on wówczas, że "dosyć już jałowych sporów, nie ma już Donalda Tuska w polskiej polityce i dzisiaj przyszedł również czas, żeby w polskiej polityce nie było Jarosława Kaczyńskiego".

Autor:mjz/ks

Źródło: Twitter/@donaldtusk

Tagi:
Raporty: