TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

"Bo rzeczywistość staje się dowcipem", "bo nie chcę być ciągle zlewana". #milionypowodów, by iść na wybory

TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Autor:
akw
Źródło:
tvn24.pl
Artyści, aktorzy i sportowcy zachęcają do pójścia na wybory. Akcja #milionypowodowTVN24
wideo 2/21
TVN24Artyści, aktorzy i sportowcy zachęcają do pójścia na wybory. Akcja #milionypowodow

W ramach akcji #milionypowodów do pójścia na wybory zachęcają piosenkarze, aktorzy, dziennikarze oraz sportowcy. Przekonują, że każdy oddany głos ma znaczenie.

Dawid Podsiadło na swoim profilu na Facebooku opublikował nagranie, na którym razem z innymi muzykami, aktorami, aktywistami, modelkami i sportowcami zachęca do udziałów w głosowaniu.

"Bo nie chcę, żeby inni decydowali za mnie" "Bo chcę żyć w tolerancyjnym kraju" "Bo zależy mi na ludziach" "Bo nie chcę być ciągle zlewana" "Bo kocham Polskę"

Te słowa ludzi świata kultury, mody i sportu mają zmotywować wyborców przed niedzielnymi wyborami prezydenckimi. W klipie zobaczyć i usłyszeć można między innymi Dawida Podsiadłę, Tomasza Organka, Piotra Kędzierskiego, Artura Rojka, Andrzeja Grabowskiego, Janusza Gajosa, Julię Wieniawę, Anję Rubik, Monikę Brodkę, Jakuba Żulczyka, Krzysztofa Zalewskiego, Piotra Fronczewskiego, Andrzeja Wronę, Zofię Zborowską i Joannę Jędrzejczyk.

Po kolei wymieniają oni powody, dla których pójdą na wybory i przekonują dlaczego inni również powinni to zrobić. "Rzeczywistość staje się mało zabawnym dowcipem", "Chcę się czuć bezpiecznie", "Chcę, by prawa zwierząt były traktowane poważnie", "Nie chcę mieć potem pretensji do siebie o to, co się stało", "Mam nadzieję, że wreszcie zaczniemy odróżniać dobro od zła i głupotę od mądrości" - tłumaczą.

Nagranie zakończył Dawid Podsiadło. - Istnieją miliony powodów, żeby zagłosować. Jaki jest twój? - zapytał.

Raport specjalny tvn24.pl: Wybory prezydenckie

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca, ich ewentualna druga tura - 12 lipca. O najważniejszy urząd w kraju walczy 11 osób: Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Marek Jakubiak, Władysław Kosiniak-Kamysz, Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno, Rafał Trzaskowski, Waldemar Witkowski i Stanisław Żółtek.

Autor:akw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/podsiadlo.dawid

Tagi:
Raporty: