TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

"W ten sposób zapobiegniemy dalszej destrukcji naszego państwa". Byli premierzy apelują o poparcie Trzaskowskiego

TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Autor:
akr/ks
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Prezydent zaprasza polityków na spotkanie po wyborach. Belka: wtedy to być może będzie pakował się do Krakowa
wideo 2/23
TVN24Prezydent zaprasza polityków na spotkanie po wyborach. Belka: wtedy to być może będzie pakował się do Krakowa

"Pamiętając o różnicach politycznych, apelujemy o udzielenie poparcia dla Rafała Trzaskowskiego" - napisali w czwartek we wspólnym oświadczeniu byli premierzy: Marek Belka, Włodzimierz Cimoszewicz i Leszek Miller, wyrażając wsparcie dla kandydata Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. "Tylko w ten sposób zapobiegniemy dalszej destrukcji naszego państwa i narodowej wspólnoty" - ocenili.

Byli premierzy: Marek Belka, Włodzimierz Cimoszewicz i Leszek Miller opublikowali w czwartek na Facebooku wspólne oświadczenie, w którym zaapelowali do wyborców, by w drugiej turze wyborów prezydenckich oddali głos na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. Głosowanie odbędzie się w niedzielę 12 lipca.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Tylko w ten sposób zapobiegniemy dalszej destrukcji naszego państwa"

"Wybory prezydenckie, które odbędą się w najbliższą niedzielę mają wyjątkowy wymiar w polskiej historii. Przesądzą one o demokratycznym i praworządnym ustroju naszego państwa oraz wolnościach i prawach, także następnych pokoleń" - czytamy w oświadczeniu byłych lewicowych szefów rządów.

"Prezydent Andrzej Duda uczynił wiele, aby Polskę kompromitować i ośmieszyć". Oświadczenie byłych ambasadorów >>>

Oświadczenie byłych premierów lewicyFacebook/@ProfMarekBelka

"Wiemy z badań opinii publicznej, że część wyborców Roberta Biedronia zamierza oddać głos na obecnego prezydenta. Jako byli premierzy z lewicy apelujemy do wszystkich, którzy się wahają lub zamierzają głosować na kandydata PiS o zmianę tego stanowiska" - zaapelowali wspólnie byli premierzy.

"Pamiętając o różnicach politycznych, apelujemy o udzielenie poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. Tylko w ten sposób zapobiegniemy dalszej destrukcji naszego państwa i narodowej wspólnoty" - przekonują.

CZYTAJ WIĘCEJ: Byli prezydenci poparli Rafała Trzaskowskiego >>>

Zaświadczenie o prawie do głosowania. InstrukcjaTVN24

Autor:akr/ks

Źródło: PAP, tvn24.pl

Tagi:
Raporty: