Andrzej Duda zaprezentował sztab wyborczy. "Chciałbym, by to była kampania kulturalna"

Autor:
js/adso/kwoj
Źródło:
PAP, TVN24
Prezydent Andrzej Duda przedstawił sztab wyborczy
Prezydent Andrzej Duda przedstawił sztab wyborczyTVN24
wideo 2/22
TVN24Prezydent Andrzej Duda przedstawił sztab wyborczy

To trzy miesiące ciężkiej pracy. Proszę o ten wysiłek z całego serca - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda, prezentując swój sztab wyborczy. Szefową kampanii została mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło.

W środę zaprezentowany został sztab ubiegającego się o reelekcję prezydenta. Europoseł Adam Bielan, który został rzecznikiem sztabu przekazał, że mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło będzie szefową kampanii Andrzeja Dudy, Joachim Brudziński szefem sztabu organizacyjnego, a była premier Beata Szydło szefową sztabu programowego.

- Chce podziękować za to, że zgodziliście się objąć te funkcje w sztabie, że zgadzacie się w sztabie pracować. To trzy miesiące ciężkiej pracy. Proszę o ten wysiłek z całego serca - powiedział Duda, zwracając się do członków sztabu.

- Proszę państwa, niech żyje Polska, Polska, którą mamy w sercu i Polska, którą chcemy dalej budować. To jest dla nas wszystkich najistotniejsze i cieszę się, że są z nami młodzi ludzie - podkreślił. Dodał, że "są ci, dla których tę Polskę budujemy i ci, którzy, mam nadzieję, w przyszłości będą to nasze państwo także budowali, przejmując kiedyś od nas pałeczkę prowadzenia dalej polskich spraw".  

- Mamy zawodników wypróbowanych, ale mamy też takich, którzy są naszą nadzieją i bardzo liczę na to, że będę miał ze strony sztabu silne wsparcie, dobre działania planistyczne i przede wszystkim mobilizację dla elektoratu w całej Polsce - powiedział prezydent.

Duda: proszę, by nie było obrażających gestów ani słów
Duda: proszę, by nie było obrażających gestów ani słówTVN24

"Chciałbym, by to była kampania kulturalna"

- Jest jedna moja wielka prośba - do mojego sztabu, do młodzieży, ale także do wszystkich moich rodaków. Tak jak mówiłem, chciałbym, by to była kampania kulturalna, by to była kampania z szacunkiem do kontrkandydata, do wyborców, do zwolenników każdego z kandydatów w tych wyborach. To jest dla mnie niezwykle istotne - mówił Duda podczas spotkania w siedzibie jego sztabu.

- Proszę o to, by nie było takich sytuacji jak w Pucku, czy takich sytuacji, jakie niestety miały miejsce ostatnio w Sejmie, żeby nie było obrażających gestów, obscenicznych, by nie było obrażających słów, by nie było obrażających zachowań - podkreślił prezydent.

Zaznaczył, że jest to coś, co w polskiej polityce nigdy nie powinno mieć miejsca. Wyraził nadzieję, że w tej kampanii wszyscy pokażą, że w polskiej polityce nie ma miejsca na takie działania i że można ją prowadzić inaczej.

W czwartek 13 lutego w czasie debaty nad nowelizacją ustawy przewidującą przekazanie dwóch miliardów złotych dla mediów państwowych posłanka PiS Joanna Lichocka wykonała gest, który zdaniem opozycji był pokazaniem środkowego palca. Posłanka przekonywała, że jedynie potarła palcem oko. Dzień później przeprosiła osoby urażone tym "niezamierzonym" - jak twierdziła - gestem.

10 lutego w Pucku przemowę prezydenta Andrzeja Dudy podczas uroczystości 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem próbowała utrudnić grupa protestujących osób z transparentami. Wznosili oni okrzyki i gwizdali.

Autor:js/adso/kwoj

Źródło: PAP, TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości