TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Biedroń chce zebrać pół miliona podpisów. "Stawiamy sobie wysoko poprzeczkę"

TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Autor:
ft//rzw
Źródło:
PAP
Robert Biedroń chce zebrać pół miliona podpisów pod listami poparcia
Robert Biedroń chce zebrać pół miliona podpisów pod listami poparciaTVN24
wideo 2/21
TVN24Robert Biedroń chce zebrać pół miliona podpisów pod listami poparcia

Jeśli się państwo podpiszecie, to wybierzecie cywilizację godności, wybierzecie nowoczesne państwo dobrobytu - mówił kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń, przystępując do akcji zbierania podpisów poparcia. Zadeklarował, że chce zdobyć ich pół miliona zamiast wymaganych stu tysięcy. -Stawiamy sobie wysoko poprzeczkę - podkreślił.

- Jesteśmy tutaj razem, tak jak szliśmy przez ostatnie miesiące jako trzy pokolenia polskiej lewicy, żeby zrobić kolejny krok, zebrać pół miliona podpisów. Nie 100 tysięcy, które jest wymagane, ale pół miliona podpisów, które sprawią, że policzymy się i każdy z tych podpisów będzie zaświadczał o tym, po której stronie stoimy - mówił Robert Biedroń na konferencji prasowej zorganizowanej w Warszawie przy stacji metra Centrum.

Podkreślił, że każdy podpis pod listą poparcia jego komitetu będzie opowiedzeniem się po jednej ze stron. - Jeśli się państwo podpiszecie, to wybierzecie cywilizację godności, wybierzecie nowoczesne państwo dobrobytu, europejską, świecką, równą Polskę. Jeśli się nie podpiszecie, to z dużym prawdopodobieństwem będzie tak jak było albo tak jak jest, a my wszyscy już dzisiaj wiemy, że chcemy zmiany także w Pałacu Prezydenckim - powiedział europoseł.

- Stawiamy sobie wysoko poprzeczkę, duże wymaganie zebrania pół miliona podpisów na listach poparcia - zadeklarował. Przypomniał, że w wyborach parlamentarnych na listę komitetu wyborczego SLD, z którego startował, zagłosowało prawie 2,5 mln Polaków.

Czarzasty: dobrze, żeby Andrzej Duda drugi raz prezydentem nie został
Czarzasty: dobrze, żeby Andrzej Duda drugi raz prezydentem nie zostałTVN24

Czarzasty: dobrze, żeby Andrzej Duda drugi raz prezydentem nie został

Szef SLD Włodzimierz Czarzasty, który w sztabie Biedronia odpowiada za komitet poparcia, ocenił prezydenturę Andrzeja Dudy jako złą. - Dobrze by było, gdyby drugi raz prezydentem nie został - dodał.

- Po tej drugiej stronie, po której są kandydaci strony demokratycznej, jest jeden inny od wszystkich. Jeden, który się opowiada za Polską nowoczesną. Jeden, który jasno mówi o programie mieszkaniowym. Jeden, który jasno mówi, że państwo powinno być świeckie. Jeden, który jasno mówi, że kobiety powinny mieć wszystkie prawa, bo na to zasługują tak samo jak mężczyźni, wszystkie od początku do końca. Jeden, który mówi o przyszłości młodego pokolenia, który mówi, że Polska powinna być nowoczesna i pokazuje, jak to zrobić. Ten jeden to jest Robert Biedroń - oświadczył Czarzasty.

- Ci pozostali po stronie demokratycznej, którzy startują na urząd prezydenta, to są różne odcienie prawicy: bardziej ciemne, mniej ciemne, bardziej jasne, ale to wszystko jest prawica. Prawica, która ma określony stosunek do postępu, określony stosunek do państwa świeckiego, określony stosunek do nowoczesności, określony stosunek do praw wolnościowych - przekonywał Czarzasty.

Lewica gotowa do zarejestrowania komitetu

Posłanka Marcelina Zawisza (Lewica Razem), która jest pełnomocniczką sztabu wyborczego Biedronia, poinformowała, że do soboty pierwszy tysiąc, aby zarejestrować komitet wyborczy, został już zebrany. - Na początku tygodnia będziemy ten komitet rejestrować - zapowiedziała.

Zawisza powiedziała, że po zarejestrowaniu komitetu zbiórka podpisów poparcia "rusza z kopyta".

Autor:ft//rzw

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości