TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Duda: to należy do żelaznego kanonu kultury górniczej - możesz być pewny, że ratownicy po ciebie przyjdą

TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Autor:
kb//rzw
Źródło:
PAP
Andrzej Duda podziękował ratownikom górniczym za ich służbę
Andrzej Duda podziękował ratownikom górniczym za ich służbęTVN24
wideo 2/21
TVN24Andrzej Duda podziękował ratownikom górniczym za ich służbę

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda podziękował w piątek w Bytomiu ratownikom górniczym za ich służbę. Jak zaznaczył, niosą oni pomoc "do ostatniej chwili, do ostatniego tchnienia".

Prezydent Andrzej Duda, startujący jako kandydat z poparciem Prawa i Sprawiedliwości także w tegorocznych wyborach prezydenckich, odwiedził w piątek Bytom (Śląskie), gdzie rozmawiał z ratownikami medycznymi. Złożył wieniec pod pomnikiem upamiętniającym poległych w pracy ratowników górniczych.

"W imieniu Rzeczypospolitej i Polaków za waszą służbę dziękuję"

Jak zaznaczył Andrzej Duda, jest to miejsce, które dla całej społeczności Górnego Śląska ma wielkie znaczenie. - Tutaj pracują ci, którzy niosą pomoc - podkreślił prezydent. - Dziękuję ratownikom za obecność i spotkanie, będziemy rozmawiać o codziennej służbie, którą realizują, służąc swoim kolegom - powiedział.

- To jest ogromna część jednej z najważniejszych tradycji, które towarzyszą górnikom, które należą do żelaznego kanonu tradycji, kultury górniczej: możesz być pewny, że (ratownicy) po ciebie przyjdą - dodał prezydent. Jak zaznaczył, ratownicy górniczy "niosą pomoc do ostatniej chwili, do ostatniego tchnienia". - Chwała wam za to. W imieniu Rzeczypospolitej i Polaków za waszą służbę dziękuję - powiedział Duda.

Śląsk to "centrum pracy i myśli"

Prezydent podkreślił, że obecnie jest czas, aby Polska realizowała zarówno duże, jak i małe inwestycje. Ocenił, że Śląsk to miejsce, gdzie "jest wielka ambicja i wola ciężkiej pracy", że pełni rolę "centrum pracy i myśli" i jest "wielkim, polskim centrum gospodarczym".

Autor:kb//rzw

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości