TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

"Jeżeli cokolwiek wstało w Polsce z kolan, to wstały ceny" 

TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Autor:
mjz/kg
Źródło:
TVN24
Kamiński: jeżeli cokolwiek wstało w Polsce z kolan, to wstały ceny
Kamiński: jeżeli cokolwiek wstało w Polsce z kolan, to wstały cenyTVN24
wideo 2/23
TVN24Kamiński: jeżeli cokolwiek wstało w Polsce z kolan, to wstały ceny

- Pan prezydent ma problem z rosnącymi cenami, ponieważ rządy Prawa i Sprawiedliwości - poza wszystkimi innymi złymi rzeczami, które po sobie zostawią, zostawią również wysoką inflację - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 wicemarszałek Senatu Michał Kamiński (PSL-Koalicja Polska), odnosząc się do wypowiedzi Andrzeja Dudy dotyczącej cen produktów spożywczych. Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba (Solidarna Polska), odniósł się z kolei do aktywności Agaty Kornhauser-Dudy i przekonywał, że "pokazała przez pięć lat, że można być znakomitą pierwszą damą".

Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński (PSL-Koalicja Polska) oraz wiceminister klimatu Jacek Ozdoba (Solidarna Polska) komentowali w "Kropce nad i" w TVN24 niedawną aktywność kandydatów w wyborach prezydenckich.

"Na razie wstały ceny, bo cała reszta uderzyła się mocno w głowę"

Kamiński odniósł się do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który podczas spotkania z mieszkańcami Kozienic mówił między innymi o cenach produktów spożywczych. - Niektóre produkty zdrożały bardziej, ale z kolei w ogromnym stopniu potaniał olej. Oczywiście, ceny poszły w górę, przyczyny tego są bardzo różne, ale wynagrodzenia powędrowały w górę znacznie więcej - mówił Duda.

Andrzej Duda: zdrożał chleb i cukier, ale potaniał olej
Andrzej Duda: zdrożał chleb i cukier, ale potaniał olejtvn24

- Pan prezydent ma problem z rosnącymi cenami, ponieważ rządy Prawa i Sprawiedliwości - poza wszystkimi innymi złymi rzeczami, które po sobie zostawią, zostawią również wysoką inflację, o której do tej pory Polacy zdążyli już zapomnieć - powiedział Kamiński w "Kropce nad i".

- Jeżeli cokolwiek wstało w Polsce z kolan, to wstały ceny. Można powiedzieć, że to jest skutek polityki PiS-u "wstawania z kolan". Na razie wstały ceny, bo cała reszta uderzyła się mocno w głowę - dodał.

Kamiński: jeżeli cokolwiek wstało w Polsce z kolan, to wstały ceny
Kamiński: jeżeli cokolwiek wstało w Polsce z kolan, to wstały cenyTVN24

Wiceminister o Agacie Kornhauser-Dudzie: pokazała przez pięć lat, że można być znakomitą pierwszą damą

Jacek Ozdoba odniósł się z kolei do konwencji kandydata PSL na prezydenta Władysława Kosiniaka-Kamysza, podczas której głos zabrała także jego żona Paulina. Mówiła ona między innymi, że jeśli zostanie pierwszą damą, to "nie da się zamknąć pod kryształowym żyrandolem".

Paulina Kosiniak-Kamysz: nie dam się zamknąć pod kryształowym żyrandolem
Paulina Kosiniak-Kamysz: nie dam się zamknąć pod kryształowym żyrandolemTVN24

Ocenił, że "to był element gry prowadzonej podczas kampanii wyborczej". - Pytanie, jakby się zachowywała, gdyby rzeczywiście pan Kosiniak-Kamysz wygrał wybory. Patrząc na to, w jaki sposób do tej pory uczestniczyła w polskiej polityce, wątpię w to - dodał Ozdoba. Na uwagę prowadzącej, że do tej pory małżonki polityków raczej nie zabierały publicznie głosu, jeśli nie były pierwszymi damami, wiceminister odparł, że "mogą one uczestniczyć aktywnie w innych sferach".

Wiceminister klimatu odniósł się także do aktywności obecnej pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. - Pokazała przez pięć lat, że można być znakomitą pierwszą damą, można aktywnie uczestniczyć, spotykając się z obywatelami, pełnić funkcje na tyle poważnie, że wzmacnia głowę państwa - przekonywał.

Ozdoba: Agata Kornhauser-Duda pokazała, że można być wspaniałą pierwszą damą
Ozdoba: Agata Kornhauser-Duda pokazała, że można być wspaniałą pierwszą damą TVN24

Kamiński: to było klasyczne pokazanie zaniepokojenia kandydaturą Władysława Kosiniaka-Kamysza

Goście "Kropki nad i" odnieśli się także do słów prezydenckiego rzecznika Błażeja Spychalskiego. W poniedziałek w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 stwierdził, że ubiegający się o prezydenturę prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz "przez wiele lat był popychadłem Donalda Tuska".

Spychalski: Władysław Kosiniak-Kamysz był wiele lat popychadłem Donalda Tuska
Spychalski: Władysław Kosiniak-Kamysz był wiele lat popychadłem Donalda TuskaTVN24

- To było klasyczne pokazanie, w sposób nerwowy i bardzo niekulturalny - najogólniej rzecz ujmując - zaniepokojenia kandydaturą Władysława Kosiniaka-Kamysza - ocenił Kamiński. - Ten atak będzie szedł teraz na nas, na Kosiniaka-Kamysza - mówił.

Jacek Ozdoba mówił, że "być może sformułowanie jest niefortunne". - Polityka w kampanii wyborczej potrafi być czasami ostrzejsza, niekoniecznie to jest dobre - wskazywał.

Autor:mjz/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości