TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

W piątek start kampanii, w sobotę ślub. Kandydat Konfederacji zmienił stan cywilny

TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Autor:
akw//rzw
Źródło:
tvn24.pl
Bosak zainaugurował kampanię prezydencką
Bosak zainaugurował kampanię prezydenckąTVN24
wideo 2/24
TVN24Bosak zainaugurował kampanię prezydencką

"Dziś dla mnie wielki dzień" - napisał w mediach społecznościowych Krzysztof Bosak. Kandydat Konfederacji na prezydenta, dzień po zarejestrowaniu swojego komitetu, ożenił się z prawniczką z Ordo Iuris.

Krzysztof Bosak swoją kampanię zainaugurował w piątek w Warszawie.

Oświadczył wtedy, że jego ugrupowanie "jest siłą, która dziś rozpoczyna kontrrewolucję". Prezentując wartości, do których będzie przekonywał "miliony Polaków", wymienił przede wszystkim "wielki szacunek i wielkie przywiązanie do suwerenności" Polski, w tym przeciwdziałanie "dalszemu uszczuplaniu suwerenności" przez instytucje unijne, które "mają stałą tendencję do rozszerzania swoich kompetencji".

"Chcieliśmy zachować prywatny charakter wydarzenia"

Dzień później kandydat na prezydenta ogłosił zmianę stanu cywilnego. Bosak poinformował, że poślubił prawniczkę, eksperta w Instytucie Ordo Iuris, w którym prowadzi projekt Centrum Wolności Religijnej. "Nie informowałem o niczym wcześniej, ponieważ chcieliśmy zachować prywatny charakter wydarzenia" - napisał na swoim profilu na Facebooku.

Były prezes Młodzieży Wszechpolskiej po październikowych wyborach parlamentarnych powrócił do Sejmu po dwunastu latach, wcześniej był posłem V kadencji. Jest jednym jedenastu posłów Konfederacji, która w wyborach uzyskała poparcie 1 256 953 wyborców. W październiku został powołany na wiceprzewodniczącego i rzecznika prasowego koła poselskiego tego ugrupowania.

Sondaż prezydencki dla "Faktów" TVN i TVN24

Według sondażu przeprowadzonego przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 44 procent ankietowanych deklaruje, że w tegorocznych wyborach prezydenckich oddałoby swój głos na ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę. Na drugim miejscu znalazłaby się Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) z 24-procentowym poparciem.

Kandydata niezależnego Szymona Hołownię wskazało 9 procent badanych, a Roberta Biedronia (Lewica) - 8 procent. 4 procent respondentów twierdzi, że zagłosowałoby na Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL), a 3 procent badanych, że na Krzysztofa Bosaka (Konfederacja).

Opcję "inny kandydat" wybrał 1 procent badanych, a siedem procent udzieliło odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem".

W drugiej turze, jak pokazał ten sam sondaż, Andrzej Duda wygrywa z Małgorzatą Kidawą-Błońską.

Autor:akw//rzw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/krzysztofbosak.mikroblog

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości