TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Kempa do Biedronia: pan i kandydatka na pierwszą damę oklaskujecie ataki na Polskę. Jest reakcja Śmiszka

TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Autor:
ft//rzw
Źródło:
tvn24.pl
Kempa do Biedronia: czy pan też będzie rozliczał sędziów
TVN24Kempa do Biedronia: czy pan też będzie rozliczał sędziów

Jak widać nawet przebywanie w Brukseli nie nauczyło pani szacunku do drugiego człowieka - napisał poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek. Tak zareagował na słowa Beaty Kempy z sobotniej konwencji Solidarnej Polski. - Widzimy, jak pan i kandydatka na pierwszą damę radośnie oklaskujecie ataki na Polskę - mówiła eurodeputowana pod adresem kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia, prywatnie partnera Śmiszka.

W sobotę w Warszawie zorganizowana została konwencja Solidarnej Polski - partii Zbigniewa Ziobry, wchodzącej w skład rządzącej Zjednoczonej Prawicy - poświęcona reformie sądownictwa. Głos zabrała między innymi eurodeputowana Beata Kempa.

" Czy pan też będzie rozliczał sędziów, panie Biedroń?"

Beata Kempa odniosła się do "mowy nienawiści", jej zdaniem uprawianej przez opozycję . - I gdzie są teraz ci wszyscy apostołowie walki z hejtem? Czemu nie słychać ich sprzeciwu, gdy pełnoprawnych sędziów, wybranych na mocy ustawy i nominowanych przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dzisiaj się stygmatyzuje, dzisiaj się poniewiera, dzisiaj próbuje się ich hejtować na każdym kroku? Gdzie oni są z tą mową nienawiśći? - pytała.

- I wreszcie ostatnia kwestia. Czy z taką retoryką zgadza się kolejny kandydat na prezydenta - no, przywołam to nazwisko, bo to jest kolejny kazus - Robert Biedroń? - kontynuowała Kempa. Jak komentowała, "niedawno patetycznie wołał do eurodeputowanych: 'Jeszcze wolne sądy nie zginęły, póki my żyjemy'".

- Czy pan też będzie rozliczał sędziów, panie Biedroń? Bo póki co, widzimy, jak pan i kandydatka na pierwszą damę radośnie oklaskujecie ataki na Polskę. Ręka w rękę z Rosjanami. I tutaj historia zatoczyła koło - powiedziała Kempa. Partnerem kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia jest poseł Krzysztof Śmiszek.

Słowa te wywołały gromki aplauz wśród zebranych na sali. Według niektórych obserwujących przebieg obrad, z tłumu dało się słyszeć okrzyki "zakaz pedałowania".

"Nawet przebywanie w Brukseli nie nauczyło pani szacunku do drugiego człowieka"

Do słów Kempy na Twitterze odniósł się Krzysztof Śmiszek. "Jak widać nawet przebywanie w Brukseli nie nauczyło pani Beaty Kempy szacunku do drugiego człowieka. Pokazała pani dzisiaj swoją 'klasę', a właściwie to jej brak" - napisał poseł.

Na słowa Beaty Kempy zareagował Krzysztof Śmiszektwitter/@K_Smiszek

Autor:ft//rzw

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości