"Andrzej Duda będzie się usamodzielniał i rozszczelniał system władzy"

TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Autor:
ads/kab
Źródło:
TVN24
Migalski: Andrzej Duda będzie się usamodzielniał i rozszczelniał system władzyTVN24
wideo 2/36
TVN24Migalski: Andrzej Duda będzie się usamodzielniał i rozszczelniał system władzy

Łańcuch, na którym prezydent Andrzej Duda był uwiązany przez Jarosława Kaczyńskiego, został zerwany - mówił w TVN24 politolog Marek Migalski. Jego zdaniem Duda w drugiej kadencji "dla własnego interesu będzie się usamodzielniał, będzie elementem rozszczelniania systemu władzy".

Politolog Marek Migalski w "Faktach po Faktach" mówił o tym, jak jego zdaniem będzie wyglądała druga kadencja Andrzeja Dudy.

- Nie wierzę, że będzie miał zupełnie nową rangę w obozie władzy. Natomiast jestem przekonany, że Andrzej Duda będzie innym prezydentem w drugiej kadencji, niż był w pierwszej - stwierdził. W ocenie Migalskiego "łańcuch, na którym (prezydent - red.) był uwiązany przez Jarosława Kaczyńskiego, został zerwany dlatego, że już nie można mu obiecywać, że wystawi lub nie wystawi się go do drugiej kadencji".

- Andrzej Duda będzie się usamodzielniał i rozszczelniał ten system. Politycy opozycyjni na pewno muszą go trochę do tego zachęcać, próbować na niego wpływać, by ten system trzeszczał, żeby tam były luki - dodał politolog.

Duda "będzie elementem rozszczelniania systemu władzy"

Gość TVN24 wskazywał też, że "Andrzej Duda jak skończy drugą kadencję, będzie miał 53 lata", a to "jak na polityka bardzo młody wiek". - Na pewno będzie chciał sobie poszukać jakiegoś miejsca w polityce międzynarodowej. A do tego musi być kimś innym niż narzędziem w rękach Jarosława Kaczyńskiego. Dla własnego interesu będzie się usamodzielniał, będzie elementem rozszczelniania systemu władzy - mówił Migalski.

Zaznaczył, że Duda "nie będzie się usamodzielniał w całkowitej kontrze wobec PiS-u i Kaczyńskiego, ale z jakąś próbą zbudowania własnej pozycji, własnego ośrodka". - Będzie starał się być zapamiętany przez historię nie tak, jak był zapamiętany po pierwszej kadencji - powiedział gość "Faktów po Faktach".

Autor:ads/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Leszek Szymański/PAP

Tagi:
Magazyny:
Raporty: