Kandydaci do Sejmu i Senatu startujący z Zielonej Góry

TVN24

Wybory parlamentarne 2019 Zielona Góra: kandydaci do Sejmu i Senatu [Listy wyborcze]tvn24
wideo 2/36

Wybory do parlamentu 2019. Prezentujemy listy kandydatów do Sejmu startujących z okręgu nr 8 w Zielonej Górze oraz listę kandydujących do Senatu z zielonogórskich okręgów nr 20, 21 i 22.

13 października w niedzielę odbywają się wybory parlamentarne. W Zielonej Górze będzie można głosować od 7 do 21. Oto lista wszystkich zarejestrowanych kandydatów do Sejmu i Senatu z Zielonej Góry i okolic.

Okręg wyborczy nr 8 [Zielona Góra] - kandydaci do Sejmu

Lista nr 1 - KW Polskie Stronnictwo Ludowe

1. FEDAK Jolanta Beata, politolog, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

2. ŚWIREPO Jan, inżynier mechanik, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

3. GROC Artur Dariusz, producent telewizyjny, nie należy do partii politycznej

4. KRÓL Roman Stanisław, pedagog, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

5. HARĘŹLAK Wioleta Elżbieta, nauczyciel, nie należy do partii politycznej

6. TOMCZYSZYN Stanisław, nauczyciel, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

7. PLEWA Zofia Teresa, technik rolnik, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

8. KACZMAREK Jarosław Józef, zootechnik, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

9. KOŁODZIEJ Zbigniew Jan, rolnik, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

10. CZEREPKO Iwona Agnieszka, pielęgniarka, nie należy do partii politycznej

11. CHINALSKA Anna, nauczyciel, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

12. DĘBICKA Anna Wiesława, choreograf, nie należy do partii politycznej

13. KUMOR-PILARCZYK Izabela Ewa, menadżer, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

14. HALASZ Marek, przedstawiciel władz samorządowych, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

15. KULCZYŃSKI Sławomir, ekonomista, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

16. OLEJNICZAK Mirosław Wojciech, nauczyciel, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

17. WRÓBLEWSKI Dariusz Jerzy, nauczyciel, nie należy do partii politycznej

18. GEMBARA Andrzej Janusz, ekonomista, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

19. SOŁTYS Antoni Józef, ekonomista, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

20. STAROSTA Waldemar Henryk, technolog żywności, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

21. SZUMNA Wanda Elżbieta, doradca zawodowy, nie należy do partii politycznej

22. KOMAR Anna Sylwia, filolog, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

23. BRYSZEWSKA Krystyna, nauczyciel, nie należy do partii politycznej

24. MEJZA Łukasz, Łagów, nie należy do partii politycznej

Lista nr 2 - KW Prawo i Sprawiedliwość

1. AST Marek, radca prawny, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

2. DAJCZAK Władysław, wyższy urzędnik państwowy, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

3. MATERNA Jerzy Marian, inżynier budownictwa ogólnego, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

4. PŁONKA Elżbieta Teresa, lekarz medycyny rodzinnej, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

5. KURZĘPA Jacek Sławomir, nauczyciel akademicki, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

6. IWAN Stanisław Antoni, inżynier elektryk, członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina

7. WIECZOREK Andrzej Leszek, fotograf, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

8. GANCARZ Ewa Danuta, nauczyciel, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

9. BARCZAK Piotr, dyrektor generalny, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

10. GOŚNIOWSKA-KOLA Małgorzata Barbara, dyrektor finansowy, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

11. WERSTLER-WOJTASZEK Joanna Magdalena, przedstawiciel władzy samorządowej, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

12. MOLICKA Anita Agnieszka, pracownik samorządu powiatowego, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

13. RAFALSKI Tomasz Rafał, politolog, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

14. TRZPIS Gabriela Marianna, przedstawiciel władzy samorządowej, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

15. PORWICH Jarosław, specjalista administracji publicznej, nie należy do partii politycznej

16. GRABAREK Grzegorz, technik rolnictwa, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

17. SZUŁCIK Alicja, księgowa, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

18. JASZCZ Mieczysław, mechanik, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

19. RONOWICZ Bożena, nauczyciel, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

20. GÓRSKA Anna, ekonomista, nie należy do partii politycznej

21. KUJTKOWSKA Marzanna Nina, nauczyciel, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

22. SŁOMIŃSKA Urszula Kazimiera, kierownik instytucji opieki nad dziećmi, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

23. CZERNIAWSKI Krzysztof Władysław, nauczyciel historii, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

24. PIEŃKOWSKI Sebastian, inżynier ochrony środowiska, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Lista nr 3 - KW Sojusz Lewicy Demokratycznej

1. KUCHARSKA-DZIEDZIC Anita Agnieszka, nauczycielka akademicka-nauki humanistyczne, członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia

2. WONTOR Bogusław Tadeusz, ekonomista, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

3. RUSZKOWSKA Adrianna, psycholog, członek partii politycznej: Lewica Razem

4. STOJANOWSKI Artur, inżynier, nie należy do partii politycznej

5. GARGUL Anna, filolog klasyczny, członek partii politycznej: Lewica Razem

6. STARSZAK Wojciech Kazimierz, zegarmistrz, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

7. OCH Ewa Maria, technik rolnik, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

8. ŁYSIAK Bernard Krzysztof, prawnik, członek partii politycznej: Lewica Razem

9. BUZAREWICZ-KOWAL Irena, filolog, nie należy do partii politycznej

10. HAŁABURA Damian Karol, socjolog, nie należy do partii politycznej

11. RAKSA Iwona Marzena, chemik, nie należy do partii politycznej

12. WŁODEK Waldemar Jacek, stolarz meblowy, nie należy do partii politycznej

13. BĄK Monika, przedsiębiorca, nie należy do partii politycznej

14. ROŻEK Eugeniusz, technik budowlany, członek partii politycznej: Lewica Razem

15. SZKUDLAREK Julita Monika, socjolog, nie należy do partii politycznej

16. WALCZAK Tomasz, pedagog teatru, nie należy do partii politycznej

17. ŻEGILEWICZ - ZAWADZKA Katarzyna Magdalena, ekonomista, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

18. WITA Paweł, pracownik biurowy, nie należy do partii politycznej

19. KOMAJDA Natalia Roksana, kelnerka, członek partii politycznej: Lewica Razem

20. SOKOŁOWSKI Leszek , nauczyciel, członek partii politycznej: Nowoczesna

21. GRANDE Julieta, socjoterapeuta, nie należy do partii politycznej

22. WIŚNIEWSKI Wacław Andrzej, rolnik, nie należy do partii politycznej

23. DRUBKOWSKA Monika, socjolog, nie należy do partii politycznej

24. SZMYTKOWSKI Michał Paweł, ratownik medyczny, członek partii politycznej: Lewica Razem

Lista nr 4 - KW Konfederacja Wolność i Niepodległość

1. KAMIŃSKI Krystian Patryk, przedsiębiorca, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

2. PACHNIK-ŁODZIŃSKA Beata Zofia, doradca podatkowy, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

3. SYGUTOWSKI Marcin, technik budownictwa, nie należy do partii politycznej

4. SZYMAŃSKI Piotr Jan, logistyk, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

5. PALUCH Michał Marcin, rolnik, nie należy do partii politycznej

6. KAMRAD Paweł, fotograf, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

7. BANYŚ Marek, elektromonter, nie należy do partii politycznej

8. SREBNIAK-BUSZEWSKA Marta Maria, socjolog, nie należy do partii politycznej

9. BORKOWSKI Rafał Jan, ekonomista, nie należy do partii politycznej

10. WASZCZUK Karol Stanisław, ekonomista, nie należy do partii politycznej

11. RUTKOWSKI Grzegorz Dariusz, przedsiębiorca, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

12. CANTEMIR Urszula Teresa, przedsiębiorca, nie należy do partii politycznej

13. WASYLCIÓW Piotr Kazimierz, nauczyciel, nie należy do partii politycznej

14. LADRA Karolina Maria, psycholog, nie należy do partii politycznej

15. MASTERNAK Agnieszka Janina, politolog, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

16. KIESZEWICZ Krzysztof Dominik, magister sztuki, nie należy do partii politycznej

17. KAROWSKA Danuta Irena, emeryt, nie należy do partii politycznej

18. KOSICKA-DOMBEK Anna Agnieszka, księgowa, nie należy do partii politycznej

19. DOMARADZKI Andrzej, logistyk, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

20. KOPACKA Emilia Małgorzata, pracownik biurowy, nie należy do partii politycznej

21. KOŚCIELNY Maciej, operator CNC, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

22. PIĄTKOWSKA Karolina, sprzedawca, nie należy do partii politycznej

23. JABŁOŃSKI Henryk, ekonomista, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

24. ŁOPATOWSKI Krzysztof Michał, adwokat, nie należy do partii politycznej

Lista nr 5 - KW Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI

1. ANIŚKO Tomasz Witold, architekt krajobrazu, członek partii politycznej: Partia Zieloni

2. SŁUGOCKI Waldemar Jan, nauczyciel akademicki, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

3. SIBIŃSKA Krystyna Mieczysława, poseł, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

4. OSOS Katarzyna, radca prawny, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

5. WIERCHOWICZ Jerzy, adwokat, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

6. KUCHARSKI Tomasz Bogusław, pracownik samorządowy, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

7. JABŁOŃSKI Marcin Artur, menadżer, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

8. PAHL Witold, radca prawny, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

9. POTĘGA Grzegorz Michał, przedsiębiorca, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

10. BRODZIŃSKA Cecylia, nauczyciel, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

11. NAPIÓRKOWSKI Olaf Krzysztof, pracownik samorządowy, nie należy do partii politycznej

12. MAGDZIAREK Krystyna Maria, nauczyciel, członek partii politycznej: Nowoczesna

13. SUJAK Radosław Zenon, animator kultury, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

14. WDOWIAK Agata Małgorzata, pracownik samorządowy, nie należy do partii politycznej

15. KOLA Krzysztof Stanisław, radca prawny, nie należy do partii politycznej

16. JĄGOWSKA Alina Wanda, biolog, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

17. KOWALSKI Piotr Stanisław, manager, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

18. MALINOWSKA Danuta Teresa, nauczyciel, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

19. BRODZIKOWSKI Miłosz Mateusz, dyrektor, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

20. PABIEROWSKI Marcin Bogusław, przedsiębiorca, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

21. KRAŚNY Marek Mirosław, inżynier budownictwa, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

22. KOZAK Elżbieta, manager, nie należy do partii politycznej

23. KANIEWSKA Jolanta Teresa, pielęgniarka, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

24. ZABOROWSKI Bogusław Michał, lekarz weterynarz, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Okręg wyborczy nr 20 [Zielona Góra] - kandydaci do Senatu

1. DOWHAN Robert, przedsiębiorca, zgłoszony przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

2. KOŚCIK Zbigniew, nauczyciel, zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Okręg wyborczy nr 21 [Zielona Góra] - kandydaci do Senatu

1. KOMARNICKI Władysław, senator, zgłoszony przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

2. MAKSYMOWICZ Janusz, nauczyciel, zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZ MAKSYMOWICZ, nie należy do partii politycznej

3. SURMACZ Marek Tomasz, wyższy urzędnik państwowy, zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

4. SYNOWIEC Anna, adwokat, zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANNY SYNOWIEC, nie należy do partii politycznej

Okręg wyborczy nr 22 [Zielona Góra] - kandydaci do Senatu

1. BALCERZAK Klaudiusz, technik technologii żywności, zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

2. PALUCH Robert Jarosław, politolog, zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERT PALUCH, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

3. TYSZKIEWICZ Wadim, samorządowiec, zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WADIM TYSZKIEWICZ, nie należy do partii politycznej

Autor: mart / Źródło: tvn24