Kandydaci do Sejmu i Senatu startujący z Poznania

TVN24

Wybory odbędą się w niedzielę 13 października tvn24
wideo 2/36

Wybory do parlamentu 2019. Prezentujemy listy kandydatów do Sejmu startujących z okręgu nr 39 w Poznaniu oraz listę kandydujących do Senatu z poznańskich okręgów nr 90 i 91.

W Poznaniu jest jeden okręg wyborczy do Sejmu i dwa okręgi, w których zarejestrowano kandydatów do Senatu. Lokale wyborcze w Poznaniu będą otwarte od 7 do 21. Zobacz listę kandydatów do Sejmu i Senatu z Poznania.

Okręg wyborczy nr 39 [Poznań] - kandydaci do Sejmu

Lista nr 1 - KW Polskie Stronnictwo Ludowe

1. JANKOWIAK Wojciech, administratywista, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

2. ZYDORCZAK Włodzimierz Andrzej, przedsiębiorca, członek partii politycznej: Jeden-PL

3. KRAKOWIAK Julia Maria, nauczyciel, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

4. KALEMBA Marcin Krzysztof, rolnik, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

5. BAUMGART Marek Piotr, ekonomista, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

6. BRZEZIŃSKA Agnieszka Adriana, politolog, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

7. BŁOCHOWIAK Arkadiusz Stanisław, inżynier rolnik, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

8. MANIKOWSKA-KRAWIEC Grażyna Maria, ekonomista, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

9. PAWAŁOWSKI Sylwester, rolnik, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

10. WOŚKOWIAK Wojciech Tadeusz, handlowiec, nie należy do partii politycznej

11. WICHER Aneta Iwona, prawnik, nie należy do partii politycznej

12. FRĄCKOWIAK Szymon, rolnik, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

13. KACZMAREK Urszula Teresa, nauczyciel, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

14. PAWŁOWSKA Miranda Beata, doradca klienta, nie należy do partii politycznej

15. KLIMEK Rafał, ekonomista, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

16. TOMCZAK Michał Bartłomiej, prawnik, nie należy do partii politycznej

17. WŁODARCZYK Martyna Maria, politolog, nie należy do partii politycznej

18. KOSTANIAK Olga Sara, prawnik, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

19. BEER Marek Stanisław, inżynier zootechniki, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

20. SIEMIŃSKI Paweł Czesław, ekonomista, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

Lista nr 2 - KW Prawo i Sprawiedliwość

1. EMILEWICZ Jadwiga Katarzyna, politolog, członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina

2. DZIUBA Tadeusz Antoni, parlamentarzysta, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

3. SZYNKOWSKI VEL SĘK Szymon Andrzej, sekretarz stanu, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

4. STRYJSKA Małgorzata Irena, lekarz, nie należy do partii politycznej

5. ZYSK Tadeusz, redaktor wydawniczy, nie należy do partii politycznej

6. WRÓBLEWSKI Bartłomiej Piotr, parlamentarzysta, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

7. SOMMERFELD Jacek, przedstawiciel władzy samorządowej, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

8. CZERWIŃSKI Zbigniew, prezes, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

9. RACZKOWSKI Mateusz Kacper, inżynier produkcji, członek partii politycznej: Solidarna Polska

10. ŻELAZNY Filip, radca prawny, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

11. STACHOWIAK-GAUDEN Anna, adwokat, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

12. BRZOZOWSKA Iwona Anna, teolog, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

13. KRZYŻANOWSKA-WALASZCZYK Ewa Urszula, architekt, nie należy do partii politycznej

14. SZELĄGOWSKI Piotr Adam, przedstawiciel handlowy, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

15. BRATKOWSKI Wojciech, inżynier mechanik, nie należy do partii politycznej

16. KULECZKA-DRZEWIECKA Ewa, nauczyciel, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

17. MARKIEWICZ Marian Jan, inżynier mechanik, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

18. DALESZYŃSKA Marta Ewa, inżynier zootechniki, nie należy do partii politycznej

19. WŁODARCZAK Katarzyna Barbara, pracownik administracji publicznej, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

20. DEMBIŃSKI Krzysztof Henryk, dyrektor, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Lista nr 3 - KW Sojusz Lewicy Demokratycznej

1. UEBERHAN Katarzyna, filozofka, członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia

2. WACHOWSKA-KUCHARSKA Anna Małgorzata, specjalistka sprzedaży internetowej, członek partii politycznej: Lewica Razem

3. KRETKOWSKA Katarzyna Maria, nauczycielka, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

4. KANIA Henryk, przedstawiciel władzy samorządowej, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

5. URBAŃSKA Beata Kinga, specjalista bankowości, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

6. SZLINDER Maciej Karol, filozof, członek partii politycznej: Lewica Razem

7. WOJCIECHOWSKA Magdalena Adrianna, nauczycielka, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

8. MAJEWSKI Dawid, fotograf, członek partii politycznej: Lewica Razem

9. MONDRY Marek Ireneusz, specjalista ochrony środowiska, nie należy do partii politycznej

10. OWSIANNA Halina Maria, przedstawicielka władzy samorządowej, nie należy do partii politycznej

11. BORUSIŃSKA Renata Teresa, artysta grafik, nie należy do partii politycznej

12. LEWANDOWSKA Zuzanna Sara, lekarz, członek partii politycznej: Lewica Razem

13. DYLEWICZ Łukasz Mateusz, specjalista do spraw kadr, członek partii politycznej: Lewica Razem

14. PALUS Adrianna, studentka, nie należy do partii politycznej

15. WRÓBLEWSKI Maciej Jarosław, nauczyciel akademicki, nie należy do partii politycznej

16. KRYSTEK Grzegorz Andrzej, historyk, członek partii politycznej: Lewica Razem

17. JÓŹWIK Dariusz Radosław, agent ubezpieczeniowy, nie należy do partii politycznej

18. STANIEWSKI Marcin, farmaceuta, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

19. SKURZYŃSKI Jakub Marcin, radca prawny, nie należy do partii politycznej

20. ZIÓŁKOWSKA Agnieszka Maria, menedżer artystyczny, nie należy do partii politycznej

Lista nr 4 - KW Konfederacja Wolność i Niepodległość

1. MIERZEJEWSKI Jakub Piotr, specjalista do spraw stosunków międzynarodowych, członek partii politycznej: Korwin

2. OSZMIAN Ryszard, mechanik maszyn i urządzeń przemysłowych, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

3. MĄCZKA Paweł Stefan, menedżer, nie należy do partii politycznej

4. ZIMMER Paweł, technik budowlany, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

5. SAKOWICZ Grzegorz Michał, ekonomista, nie należy do partii politycznej

6. MUSZAK Aldona, nauczyciel, nie należy do partii politycznej

7. SOCHA Justyna Anna, dziennikarka, nie należy do partii politycznej

8. SZCZESIAK Sylwia, promotor marki, członek partii politycznej: Korwin

9. ANDRZEJEWSKI Michał, prawnik, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

10. DOMBKOWSKI Marcin, biolog, członek partii politycznej: Korwin

11. ANDRZEJCZAK Katarzyna Elżbieta, filolog polski, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

12. PAECH Jan Aleksander, ratownik wodny, członek partii politycznej: Korwin

13. DUDZIAK Alicja Maria, technik usług kosmetycznych, nie należy do partii politycznej

14. FRANKOWSKI Michał Aleksander, agent ubezpieczeniowy, członek partii politycznej: Korwin

15. HEIDRYCH Ewa Grażyna, hipoterapeutka, nie należy do partii politycznej

16. SPIESZALSKI Jędrzej, broker ubezpieczeniowy, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

17. ŚWIERGIEL Szymon, blacharz samochodowy, nie należy do partii politycznej

18. PULIK Krystyna Grażyna, spedytor, nie należy do partii politycznej

19. KARBOWSKI Radosław, konstruktor, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

20. MALICKI Paweł Dawid, programista aplikacji, członek partii politycznej: Korwin

Lista nr 5 - KW Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI

1. JAŚKOWIAK Joanna, notariusz, nie należy do partii politycznej

2. GRUPIŃSKI Rafał Szymon, historyk kultury, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

3. SZŁAPKA Adam Stanisław, politolog, członek partii politycznej: Nowoczesna

4. DZIKOWSKI Waldy, chemik, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

5. GUTORSKA Agata Hanna, dyrektor szkoły, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

6. ZIÓŁKOWSKI Szymon Jerzy, sportowiec, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

7. JANICKA Izabela Anna, nauczyciel akademicki, członek partii politycznej: Partia Zieloni

8. MAZUREK Marta, nauczycielka akademicka, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

9. WITUSKI Maciej Maria, rzeczoznawca majątkowy, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

10. FIEDLER Arkady Elpidio, pisarz, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

11. FABIŚ-SZULC Karolina Urszula, główna księgowa, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

12. PANKOWSKI Marek Jerzy, przedsiębiorca, nie należy do partii politycznej

13. KOSAKOWSKA Magdalena Anna, przedsiębiorca, członek partii politycznej: Nowoczesna

14. WIECZOREK Nina Magdalena, przedsiębiorca, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

15. IGNASZEWSKI Bartłomiej Zdzisław, przedsiębiorca, członek partii politycznej: Nowoczesna

16. MURAWA Dawid Paweł, lekarz - specjalista chirurgii onkologicznej, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

17. KARCZEWSKA-KRZEMIŃSKA Beata, ekonomista, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

18. CYBULSKA Wioletta, urzędnik samorządowy, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

19. SADYŚ Izabela, urzędnik samorządowy, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

20. STERCZEWSKI Franciszek Wojciech, architekt, nie należy do partii politycznej

Okręg wyborczy nr 90 [Poznań] - kandydaci do Senatu

1. PUCEK Jarosław, radca prawny, zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, nie należy do partii politycznej

2. ROTNICKA Jadwiga Kazimiera, nauczyciel akademicki, zgłoszona przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IP ZIELONI, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Okręg wyborczy nr 91 [Poznań] - kandydaci do Senatu

1. ALEXANDROWICZ Przemysław Józef, historyk, zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

2. BOSACKI Marcin Rafał, dyplomata, zgłoszony przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI, nie należy do partii politycznej

Autor: mart / Źródło: tvn24