Zmarł po uderzeniu przed klubem. Podejrzany ochroniarz w areszcie

Wrocław

TVN24 Wrocław, dolnośląska policjaOchroniarz jednego z klubów na Rynku zaatakował klienta?

Ochroniarz jednego z lokali nocnych we Wrocławiu następne trzy miesiące spędzi w areszcie - zdecydował w czwartek sąd. Prokurator postawił mu zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna miał zaatakować klienta klubu nocnego, w którym pracował. Grozi mu do 12 lat więzienia.

- W czwartek wrocławski sąd zdecydował o zastosowaniu wobec Igora W. środka zapobiegawczego. Mężczyzna kolejne trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie - informuje Jarosław Dorywała, prokurator rejonowy dla Wrocławia Stare Miasto.

Ochroniarz zaatakował klienta?

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w nocy 22 września. Przed jednym z klubów we Wrocławiu został pobity mężczyzna. - Poszkodowany został zaatakowany i doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W wyniku odniesionych ran zmarł. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie - informowała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, Małgorzata Klaus. CZYTAJ WIĘCEJ

Jako pierwsza o sprawie poinformowała "Gazeta Wyborcza". Według świadków, z którymi rozmawiali dziennikarze, klienta lokalu Passion, dawniej Cocomo zaatakował pracownik ochrony tego klubu ze striptizem.

Przez tydzień ukrywał się u znajomej

Policjantom udało się złapać Igora W. w tydzień po tym incydencie. Mężczyzna ukrywał się na terenie woj. opolskiego. CZYTAJ WIĘCEJ W środę usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Igor W. złożył obszerne wyjaśnienia, prokurator nie ujawnia jednak, czy przyznał się do winy.

Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali Igora W. po tygodniowych poszukiwaniach:

Policjanci zatrzymali ochroniarza podejrzanego o śmiertelne pobicie klientaTVN 24 Wrocław

Autor: mir / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław, dolnośląska policja