TVN24 | Wrocław

Siedmiolatkowie oddalili się z placu zabaw. Doszli do sąsiedniej miejscowości

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/
tam
Źródło:
Policja Złotoryjska
Dzieci bawiły się na placu zabaw w ZłotoryiGoogle Earth
wideo 2/8
Google EarthDzieci bawiły się na placu zabaw w Złotoryi

Siedmioletni chłopiec i jego rówieśniczka porządnie nastraszyli swoich rodziców. Dzieci bez uprzedzenia oddaliły się z placu zabaw w Złotoryi (woj. dolnośląskie). Poszukiwania zakończyły się szczęśliwie. Siedmiolatkowie zostali odnalezieni, przez policjanta po służbie, w sąsiedniej miejscowości.

W miniony weekend policjanci ze Złotoryi (woj. dolnośląskie) zostali powiadomieni o zaginięciu dwójki siedmiolatków. Dzieci same bawiły się na placu zabaw, po czym zniknęły. Zaniepokojeni rodzice sprawdzili okolice placu zabaw, jednak po ich pociechach nie było śladu.

- Natychmiast zostały uruchomione procedury stosowane w takich sytuacjach, a na miejsce wysłano policyjne patrole - informuje Dominika Kwakszys, rzeczniczka złotoryjskiej policji.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Pieszo do sąsiedniej miejscowości

Z pomocą przyszedł policjant będący w czasie wolnym od służby. Przejeżdżając w okolicach szkoły i placu zabaw, zauważył mieszkańców, którzy byli wyraźnie czymś zaniepokojeni. 

- Kiedy dowiedział się, że poszukują dwójki dzieci, od razu pomyślał o chłopcu i dziewczynce, których mijał w sąsiedniej miejscowości. Natychmiast udał się w drogę powrotną i odnalazł zaginione maluchy. Dzieci całe i zdrowe zostały przekazane pod opiekę rodziców. Okazało się, że wyszły z placu, żeby odwiedzić rodzinę jednego z nich - przekazuje Kwakszys.

Przy okazji tego zdarzenia policja apeluje do rodziców o zwiększony nadzór nad swoimi dziećmi.

Autor:ib/ tam

Źródło: Policja Złotoryjska

Źródło zdjęcia głównego: Policja Złotoryjska

Pozostałe wiadomości