Wrocław

"Wpadł w dziurę w stropie, to była pułapka bez wyjścia". Ciało znaleźli po kilku dniach

Wrocław

[object Object]
Mężczyzna wszedł do budynku grożącego zawaleniem. ZginąłM. Skrobotowicz | TVN24 Wrocław
wideo 2/12

Zaginął kilka dni wcześniej. Jego nieobecność zaniepokoiła mieszkańców Złotnik Lubańskich (woj. dolnośląskie), którzy sprawę zgłosili służbom. Zwłoki mężczyzny odnaleziono w nieużywanym od lat rozpadającym się budynku.

W sobotni wieczór strażacy otrzymali zgłoszenie o tym, że w ruinie budynku, który kiedyś był hotelem i nazywany był Starym Ratuszem, może znajdować się człowiek potrzebujący pomocy.

- Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna nie był widziany od kilku dni. Sprawę zgłoszono policji. Jedna z kobiet przyznała, że kilka dni wcześniej słyszała tąpnięcie na terenie tego obiektu - mówi asp. sztab. Przemysław Zurych ze straży pożarnej w Lubaniu.

"Wpadł w dziurę w stropie, spadł do pomieszczenia"

A Małgorzata Borysiewicz, sołtys wsi, dodaje, że we wtorek mężczyzna był widziany właśnie koło zrujnowanego obiektu. Dlatego strażacy postanowili przeszukać ten budynek. Okazało się, że przypuszczenia mieszkańców i służb były słuszne.

- Mężczyzna - w niewiadomym celu - wtargnął do dobrze zabezpieczonego pustostanu - podkreśla strażak. Budynek jest ogrodzony siatką na której widnieje tabliczka "nieupoważnionym wstęp wzbroniony". - Ten człowiek znalazł się w potrzasku. Wpadł w dziurę w stropie, spadł do pomieszczenia, które z każdej strony było zamurowane. W środku w ściankach działowych także nie było przejść. Znalazł się w pułapce - relacjonuje Zurych. Gdy ratownicy dotarli do poszkodowanego ten już nie żył. Przyczyny jego śmierci wyjaśnią teraz śledczy.

Przy okazji tragedii sołtys Złotnik Lubańskich przypomina, że budynek od lat stoi i niszczeje. - My kochamy i cenimy zabytki, ale niestety nie w tym miejscu i nie w tym stanie. Chcielibyśmy jego rozbiórki - podkreśla Borysiewicz.

Do zdarzenia doszło w Złotnikach Lubańskich:

Tak budynek wyglądał w czasach świetnościfotopolska.eu
Mapa Targeo

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości