Do wiatrówki założył laserowy celownik i postrzelił przechodnia

Wrocław

policja w DzierżoniowieWiatrówkę ulepszył laserem. Strzelał do ludzi

Padł strzał i powietrze przeszył świst. Mieszkaniec Dzierżoniowa (woj. dolnośląskie) poczuł ukłucie. Okazało się, że został postrzelony z wiatrówki. "Snajper" został zatrzymany.

- Na jednej z ulic padły strzały. Słyszalny był głuchy odgłos oraz świst. Przechodzień, który szedł wraz z żoną, poczuł ukłucie w okolicach klatki piersiowej - relacjonuje kom. Marcin Ząbek z policji w Dzierżoniowie.

Ostrzelane tramwaje w Krakowie. Jena osoba poszkodowana, dwaj mężczyźni zatrzymani

Ostrzelane tramwaje w Krakowie. Jedna osoba poszkodowana, dwaj mężczyźni zatrzymani (http://www.tvn24.pl)

Pokrzywdzony powiadomił policję

Mężczyzna natychmiast wpadł na to, że ktoś strzelił do niego z wiatrówki. - Wytypował też miejsce, z którego padły strzały i zawiadomił funkcjonariuszy - informuje Ząbek.

Mundurowi zatrzymali 24-latka, który potwierdził, że to on pociągnął za spust. Miał jednak - jak twierdził - wytłumaczenie. - Wyjaśniał, że gdy dopuścił się przestępstwa był mocno pijany. Podczas przeszukania zabezpieczono broń - mówi policjant. I dodaje, że wiatrówka została przez mężczyznę ulepszona. Do jej lufy przymocował laserowy wskaźnik, który działał jak celownik.

24-latek usłyszał zarzut narażenia dwóch osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Dzierżoniowie:

Mapa Targeo

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: policja w Dzierżoniowie