Wrocław

Wypadek wojskowej ciężarówki na autostradzie. Jedna osoba zginęła

Wrocław

Wypadek po manewrach
A. Stefańczyk | TVN24 WrocławKolumna włączała się do ruchu

Samochód osobowy wjechał w ciężarówkę z cysterną wracającą z manewrów Anakonda-16. Wojskowe auto, prowadzone przez amerykańską żołnierkę, wracało autostradą z poligonu w Świętoszowie (woj. dolnośląskie).

Do wypadku doszło w nocy z wtorku na środę, gdy wojskowa kolumna włączała się do ruchu na autostradzie A18 w stronę Zgorzelca.

- Cywilny samochód osobowy wpadł w ciężarówkę z cysterną, w której była benzyna. Autem jechały dwie osoby, jedna nie żyje, a druga jest ciężko ranna - informuje Sebastian Woźniak z prokuratury rejonowej w Bolesławcu.

Prokuratura ustala, jak doszło do wypadku. - Ruch był regulowany, zabezpieczony. Teraz ustalamy okoliczności zdarzenia, również to, czy nie doszło do jakiś błędów w zakresie nadzoru nad włączaniem się kolumny do ruchu - mówi Woźniak.

Amerykański pojazd wojskowy

Pojazd należał do amerykańskiego wojska, które ćwiczy na terenie Polski w ramach manewrów Anakonda-16. Kierującej pojazdem żołnierce nic się nie stało.

Autostrada w kierunku granicy polsko-niemieckiej była zablokowana przez kilka godzin. Na miejscu w środę działała wojskowa straż pożarna.

Największe ćwiczenia po 1989r.

Ćwiczenia Anakonda-16 to największe manewry wojskowe w Polsce od 1989 roku. Biorą w nich udział nie tylko polscy żołnierze, ale i wojskowi m. in. z Chorwacji, USA, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii. W sumie około 30 tys. mundurowych z 18 krajów sojuszniczych.

Autor: mir/b / Źródło: TVN24 Wroclaw

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wroclaw

Pozostałe wiadomości