We Wrocławiu Mirosława Stachowiak-Różecka wygrała z Grzegorzem Schetyną

Wrocław

Aktualizacja:
Grzegorz Schetyna po podliczeniu 81,53 procent głosów przegrywa z Mirosławą Stachowiak-Różeckątvn24
wideo 2/35

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna przegrał z Mirosławą Stachowiak-Różecką z Prawa i Sprawiedliwości. Różnica między nimi to 24377 głosów. Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory na Dolnym Śląsku, ale poniosło porażkę w samym Wrocławiu.

W skład wrocławskiego okręgu wyborczego wchodzą powiaty: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski i miasto Wrocław.

Po przeliczeniu głosów ze wszystkich 731 obwodowych komisji wyborczych okazało się, że walkę o głosy wyborców wygrało Prawo i Sprawiedliwość. "Jedynką" na liście Komitetu Wyborczego PiS była Mirosława Stachowiak-Różecka, dwukrotna kandydatka na urząd prezydenta Wrocławia i posłanka na Sejm ósmej kadencji. O głosy wyborców walczyła z Grzegorzem Schetyną, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej i "jedynką" Koalicji Obywatelskiej.

Różnica między dwoma "jedynkami" wyniosła 24 tys. 377 głosów. Stachowiak-Różecka uzyskała 91 tys. 236 głosów, a Schetyna 66 tys. 859 głosów.

Po przeliczeniu wszystkich głosów wiadomo już, że na Dolnym Śląsku wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Przegrało jednak batalię o Wrocław.

Wyniki sondażowe dawały wygraną PiS

W niedzielnych wyborach Polacy wybierali 460 posłów i 100 senatorów. Łącznie o mandat posła ubiegało się 5112 kandydatów. W wyborach do Senatu, w 100 jednomandatowych okręgach wyborczych, zarejestrowano 278 kandydatów.

CZYTAJ O WYNIKACH WYBORÓW DO SEJMU I SENATU W SPECJALNYM RAPORCIE TVN24.PL

Wstępne wyniki wyborów parlamentarnych według sondażu Ipsos exit poll PAP

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Jan Karwowski, Paweł Supernak/PAP

Raporty: