Chciał "zrobić porządek z Platformą". Ma zakaz zbliżania się do posłów i ich biur

[object Object]
Wargnął do biura posła Platformy Obywatelskiej. Usłyszał zarzutJ. Jacheć | TVN24 Wrocław
wideo 2/3

Nie podobało mi się to, co totalna opozycja robiła - powiedział mężczyzna, który w środę w biurze poselskim Platformy Obywatelskiej groził, że "w ruch pójdą maczety i noże". 56-latek został przesłuchany. Usłyszał zarzut. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

W środę do biura Tomasza Kostusia wszedł zdenerwowany mężczyzna. Z relacji posła wynika, że 56-latek krzyczał o tym, że "zrobi porządek z Platformą Obywatelską", "w ruch pójdą maczety i noże". Grozić śmiercią miał posłowi Borysowi Budce. - Nieczęsto słyszy się groźby zabicia i groźby mówiące o rozprawieniu się z oponentami. To bez wątpienia wywołało szok i emocje - mówił Kostuś.

Krzyczał, bo nie spodobały mu się działania opozycji

56-latek został zatrzymany przez policję. W czwartek został doprowadzony do prokuratury na przesłuchanie. - 56-letniemu Wilhelmowi R. przedstawiono zarzut gróźb bezprawnych wobec grupy osób z powodu ich przynależności politycznej - informuje Lidia Sieradzka z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Wobec R. zastosowano dozór policyjny. Mężczyzna nie może opuszczać kraju. - Dostał też zakaz zbliżania się do wskazanych osób i biur poselskich Platformy Obywatelskiej - mówi prokurator.

Dlaczego pan to zrobił? - dopytywali dziennikarze. - Bo mi się nie podobało to, co totalna opozycja robiła - odpowiedział R.

"To efekt mowy nienawiści"

- Nie będę domagał się ukarania mężczyzny. Być może on potrzebuje pomocy medycznej. Jego zachowanie to efekt mowy nienawiści - mówi poseł.

R. grozi do pięciu lat więzienia.

Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. art. 119 § 1 Kodeksu karnego

Do zdarzenia doszło w biurze poselskim przy ul. Katowickiej we Wrocławiu:

Mapa Targeo

Autor: tam/gp/jb / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości