Wychodzi zza autobusu i niemal wpada pod samochód. "Kierowcy nie są wszechwiedzący"

TVN24

Jacek | Kontakt24Kobieta wychodzi zza autobusu. Niemal prosto pod koła samochodu

Groźna sytuacja na jednej z wrocławskich ulic. Ubrana na szaro piesza, niemal niewidoczna, wchodzi na jezdnię tuż pod koła nadjeżdżającego samochodu. Nagranie pokazujące to zdarzenie otrzymaliśmy na Kontakt24.

Środowy wczesny wieczór na ulicy Borowskiej we Wrocławiu. Na dworze szarówka, latarnie miejskie jeszcze nie zaczęły działać. Pan Jacek czeka na zmianę świateł, pokonuje skrzyżowanie i jedzie dalej ulicą Borowską.

Na pasie drogi prowadzącym w przeciwnym kierunku stoi sznur samochodów. Wśród nich autobus komunikacji miejskiej. I to właśnie zza tego pojazdu na ulicę wchodzi, a później zaczyna biec starsza kobieta. Gdyby nie refleks kierowcy, mogło dojść do potrącenia.

"Kierowcy nie są wszechwiedzący"

- Jak sądzę ta pani za wszelką cenę chciała dobiec do przystanku. Być może po to żeby zdążyć na autobus. Ewidentnie nie miała świadomości, że o tej godzinie, przy takiej pogodzie, ubrana w szare ubranie jest dla kierowców praktycznie niewidoczna - mówi mężczyzna, który nagranie pokazujące groźną sytuację na drodze przesłał na Kontakt24. I apeluje: - Kierowcy nie są wszechwiedzący. Dlatego proszę pieszych o rozwagę. Zwłaszcza, że wtargnięcie na jezdnię jest po prostu złamaniem przepisów.

Do zdarzenia doszło na ulicy Borowskiej we Wrocławiu:

Mapa Targeo

Autor: est, tam/ kab/gp / Źródło: Kontakt24