"Wjechał wprost pod tramwaj". Po zderzeniu pojazdy stanęły w ogniu

Wrocław

Zderzenie ciężarówki z tramwajem. Pojazdy stanęły w płomieniachMarcin Klimczuk | arch. prywatne
wideo 2/2

Zderzenie tramwaju linii 2 z ciężarówką we Wrocławiu. Po kolizji oba pojazdy stanęły w płomieniach. Nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło, przed godziną 14, na wrocławskim Biskupinie. Tramwaj linii 2 i ciężarówka jechały w stronę centrum miasta.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym nie zachował szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu i wjechał wprost w nadjeżdżający tramwaj - informuje starszy sierżant Krzysztof Marcjan z biura prasowego wrocławskiej policji.

Wyjaśniają przyczyny zdarzenia

Po zderzeniu tramwaj i ciężarówka stanęły w płomieniach. Tramwaj podróżowało kilkanaście osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Uszkodzona została za to sieć trakcyjna.

Na miejscu pracują strażacy, policjanci i służby Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu.

#AlertMPK - #TRAM Ul. Olszewskiego/Piramowicza - uszkodzona sieć trakcyjna. Tramwaje linii 1, 2, 4, 10 skrócono do pętli ZOO (ul. Kopernika). Kursują autobusy "za tramwaj" w relacji Kopernika - Biskupin.— MPK Wrocław (@AlertMPK) 23 października 2019

ZMIANA TRASY AUTOBUSÓW "ZA TRAMWAJ" Kursują autobusy "za tramwaj" w relacji Wystawowa - Biskupin przez ul. Tramwajową, Dembowskiego, Spółdzielczą (z pominięciem przystanków Chełmońskiego, Piramowicza).— MPK Wrocław (@AlertMPK) 23 października 2019

Do zdarzenia doszło na wrocławskim Biskupinie:

Mapa Targeo

Autor: tam/gp/kwoj / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: arch. prywatne | Marcin Klimczuk