TVN24 | Wrocław

Potrącił go jeden autobus, chwilę później drugi. Mężczyzna zmarł w szpitalu, policja szuka świadków

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam/gp
Źródło:
MPK Wrocław, policja Wrocław
Do wypadku doszło na wrocławskim Sępolnie
Do wypadku doszło na wrocławskim SępolnieGoogle Earth
wideo 2/8
Google EarthDo wypadku doszło na wrocławskim Sępolnie

Policjanci z Wrocławia szukają świadków wypadku, do jakiego doszło 1 lutego na wrocławskim Sępolnie. W ciągu kilkudziesięciu sekund pieszy został potrącony przez dwa autobusy MPK. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Do wypadku doszło w poniedziałek po godzinie 18 przy pętli autobusowej na ulicy Mickiewicza. - W wyniku zdarzenia poszkodowany został mężczyzna, który został przewieziony do jednego ze szpitali. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł – informuje Łukasz Dutkowiak, rzecznik wrocławskiej policji.

O okolicznościach zdarzenia więcej, w komunikacie, informuje prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu. "Autobus linii 115 potrącił będącego pod wpływem alkoholu mężczyznę, który znajdował się w tym czasie na jezdni. Półtorej minuty później tę samą osobę potrącił autobus linii 715" – oświadczył Krzysztof Balawejder, szef MPK Wrocław.

Kierowcy odsunięci

Z informacji miejskiego przewoźnika wynika, że kierowcy to 55-latek z 11-letnim stażem i 35-latek z pięcioletnim stażem pracy w MPK. "Przy planowaniu pracy kierowców zostały dopełnione wszelkie obowiązki wynikające z ustawy o czasie pracy kierowców, zapewniające odpowiednie przerwy i czas wolny. Kierowcy ci nie byli dotychczas sprawcami wypadków drogowych, a kierownictwo zajezdni autobusowej nie miało zastrzeżeń wobec ich pracy" – czytamy w komunikacie.

Kierowcom zaproponowano pomoc psychologiczną i prawną. Do czasu zakończenia postępowania śledczych mężczyźni nie będą wykonywać obowiązków służbowych.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Policja szuka świadków

Jak zapewnia prezes MPK, zapis z kamer monitoringu został zabezpieczony i przekazany policji. Tymczasem ta apeluje do świadków wypadku. - Chcemy szczegółowo wyjaśnić okoliczności wypadku, dlatego zwracamy się z prośbą o kontakt do wszystkich świadków zdarzenia lub innych osób, które mogą mieć wiedzę na temat okoliczności tego, co się stało – podkreśla Dutkowiak. I dodaje, że apel mundurowych jest skierowany w szczególności do pasażerów, którzy 1 lutego w godzinach 18-18.30 podróżowali autobusami linii 715 i 145. Bo choć autobus drugiej z tych linii nie brał udziału w wypadku to - jak przyznają policjanci - chwilę wcześniej wjechał na pętlę, a więc opuszczający pojazd pasażerowie mogli widzieć, co stało się na jezdni.

Wszelkie informacje można przekazywać kontaktując się z funkcjonariuszami pod numerami telefonów: 47 871 43 58, 47 871 32 90 lub 47 871 38 53.

Do wypadku doszło przy pętli autobusowej na wrocławskim SępolnieGoogle Maps

Autor:tam/gp

Źródło: MPK Wrocław, policja Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Policja

Pozostałe wiadomości