Wrocław

Rafał Dutkiewicz: nie wystartuję w najbliższych wyborach samorządowych

Wrocław

Prezydent Wrocławia zapowiada: nie będę ponownie kandydował
wroclaw.plRafał Dutkiewicz nie będzie ubiegał się o reelekcję

Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, ogłosił że nie będzie kandydował na prezydenta stolicy Dolnego Śląska w kolejnych wyborach samorządowych. Obecna, czwarta, kadencja będzie więc jego ostatnią na tym stanowisku.

- Wrocław, tak jak cała Polska, potrzebuje odnowy. Kulturalnej, społecznej i politycznej. Będziemy pracować nad tą odnową Wrocławia do roku 2018. Ja w tych wyborach startować już nie będę - zapowiedział podczas sesji rady miejskiej Rafał Dutkiewicz. Nie wykluczył jednak, że w kampanii samorządowej poprze jednego z kandydatów.

Rafał Dutkiewicz o wynikach wyborów
Rafał Dutkiewicz o wynikach wyborówM. Skrobotowicz | TVN24 Wrocław

Obecnie Dutkiewicz rządzi Wrocławiem po raz czwarty. Po raz pierwszy na urząd został wybrany w 2002 roku. W wyborach samorządowych w 2014 roku wygrał dopiero w drugiej turze. Nad Mirosławą Stachowiak-Różecką, kandydatką PiS, miał kilkuprocentową przewagę. Wygrał wynikiem 54,72 proc. - Przed nami Wrocław. Widzimy, że jest wyraźnie podzielony. Najbliższy rok, najbliższe cztery lata muszą posłużyć temu, aby skleić Wrocław, aby przeciągnąć wrocławian na jasną stronę mocy. To zadanie jakie stoi przed nami - mówił tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów prezydent.

Autor: tam/gp / Źródło: Radio Wrocław, TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com

Pozostałe wiadomości