TVN24 | Wrocław

Wsiadł do śmieciarki i odjechał. "Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów"

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/
tam
Źródło:
Policja Wrocław
Pijany mężczyzna wsiadł do śmieciarki i odjechałGoogle Earth
wideo 2/9
Google EarthPijany mężczyzna wsiadł do śmieciarki i odjechał

33-latek przez kilkanaście minut jeździł śmieciarką ulicami Wrocławia. Mężczyzna wykorzystał moment, gdy pracownicy wysiedli z auta, aby opróżnić kosze z odpadów, wsiadł za kółko i odjechał. Był pijany.

Jak informuje policja, mieszkaniec powiatu strzelińskiego dokonał zaboru pojazdu iveco na ulicy Suchej, tuż obok dworca PKP. W momencie, kiedy pracownicy firmy odbierającej odpady opróżniali kosze znajdujące się w pobliży przystanku autobusowego, 33-latek zajął miejsce kierowcy i ruszył przed siebie.

Kierowca karany

Mężczyźnie udało się przejechać kilka przecznic. Kilkanaście minut od zgłoszenia policjanci namierzyli i zatrzymali pojazd w okolicy skrzyżowania ulic Hallera i Gajowickiej. Okazało się, że już wcześniej 33-latek miał sporo na sumieniu.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Wsiadając za kierownicę tego pojazdu, popełnił łącznie aż trzy przestępstwa. Dokonał zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia, miał też aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - wyjaśnia Aleksandra Rodecka z biura prasowego wrocławskiej policji. I dodaje: - Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że zawartość alkoholu w jego organizmie to prawie 2,5 promila. Podczas dalszych czynności wyszło na jaw, że 33-latek był już wcześniej karany za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

W trakcie swojej nielegalnej przejażdżki mężczyzna uszkodził też kilka zaparkowanych samochodów oraz zniszczył infrastrukturę drogową. Został zatrzymany. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Autor:ib/ tam

Źródło: Policja Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Policja Wrocław