TVN24 | Wrocław

Nietrzeźwy na "ekspresówce". Wjeżdżał na białą linię, pędził ponad 180 kilometrów na godzinę

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/gp
Źródło:
TVN24 Wrocław
Nietrzeźwy jechał 182 km/h
Nietrzeźwy jechał 182 km/hKMP Wrocław
wideo 2/6
KMP WrocławNietrzeźwy jechał 182 km/h

Patrol wrocławskiej drogówki zatrzymał nietrzeźwego kierowcę na drodze S8. Uwagę policjantów przykuł brawurowy, ale niepewny styl jazdy mężczyzny. Z jednej strony jechał o wiele za szybko, z drugiej "wężykował" na swoim pasie, co jakiś czas wjeżdżając na białą linię. Jak się okazało, miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Białego opla policjanci zauważyli na drodze w kierunku Łoziny. Kierowca jechał znacznie szybciej niż inni. Funkcjonariusze poruszali się nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem. Ustawili się za oplem i zmierzyli jego prędkość. Wyszło 182 km/h.

- Policjanci zwrócili też uwagę na styl jazdy kierującego, który wjeżdżał na białą linię. Funkcjonariusze od razu po dokonaniu pomiaru włączyli sygnały pojazdu uprzywilejowanego i dali kierującemu sygnały do zatrzymania się w bezpiecznym miejscu - informuje Dariusz Rajski z biura prasowego wrocławskiej policji.

Nietrzeźwy na S8KMP Wrocław

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Nietrzeźwy

Za kierownicą siedział 25-latek. Podczas rozmowy czuć było od niego woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości wyszło, że miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

- Jazda pod jego wpływem z prędkością 182 kilometrów na godzinę to działanie wyjątkowo lekkomyślne. Policjanci przewieźli mężczyznę na komisariat w Długołęce, a jego pojazd został odholowany przez pomoc drogową. Funkcjonariusze zatrzymali też prawo jazdy mężczyzny, który będzie teraz musiał odpowiedzieć za przekroczenie prędkości oraz jazdę w stanie nietrzeźwości - zaznacza Rajski.

Autor:ib/gp

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: KMP Wrocław

Pozostałe wiadomości