Jechał za szybko, był pijany, nie miał prawa jazdy. A potem zamienił się miejscami z synem

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam//now
Źródło:
policja Wrocław
Przekroczył prędkość. Później próbował oszukać policjantówpolicja Wrocław
wideo 2/11
policja Wrocław Przekroczył prędkość. Później próbował oszukać policjantów

53-letni kierowca znacznie przekroczył prędkość, a gdy patrol drogówki z Wrocławia zatrzymał go do kontroli, okazało się, że jest pijany i kilka lat wcześniej stracił prawo jazdy. Dodatkowo, już po zatrzymaniu, mężczyzna zamienił się miejscami ze swoim synem. Widzieli to policjanci.

- W trakcie patrolowania ulic miasta policjanci drogówki zwrócili uwagę na kierującego kią. Mężczyzna poruszał się znacznie szybciej niż pozwalały na to przepisy - relacjonował starszy sierżant Paweł Noga z biura prasowego wrocławskiej policji. Kierowca w miejscu, gdzie można było jechać z prędkością 70 kilometrów na godzinę, jechał o 45 kilometrów na godzinę szybciej.

"Obszedł swoje auto i usiadł na fotelu pasażera"

Policjanci zatrzymali auto, a wtedy kierowca - jak przekazał w piątek starszy sierżant Noga - "zamienił się miejscami ze swoim synem". - To jednak nie umknęło uwadze policjantów, bo mężczyzna obszedł swoje auto i usiadł na fotelu pasażera - stwierdził policjant.

Okazało się, że kierujący autem 53-latek był pijany. W organizmie miał niemal 1,4 promila alkoholu. Co więcej, nie było to jego jedyne przewinienie. Po sprawdzeniu policyjnych baz danych wyszło na jaw, że prawo jazdy mężczyzny zostało zatrzymane w 2016 roku. Teraz mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia - poinformował funkcjonariusz.

Autor:tam//now

Źródło: policja Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: policja Wrocław