Wrocław

Wszystkich Świętych we wrocławskiej komunikacji miejskiej

Wrocław

MPK WrocławZmiany w komunikacji miejskiej na Wszystkich Świętych

Wrocławskie MPK wprowadziło udogodnienia dla wszystkich tych, którzy pojazdami miejskiego przewoźnika 1 listopada wybierają się na cmentarze. Specjalne autobusy i tramwaje, dodatkowe przystanki i znacznie zwiększona liczba kursów mają być zachętą do tego, by przesiąść się z samochodu do komunikacji miejskiej.

Ze zmianami przy dojeździe do wrocławskich cmentarzy muszą liczyć się nie tylko ci, którzy zdecydują się na podróż samochodem czy taksówką, ale także ci którzy w tych świątecznych dniach wybiorą autobusy i tramwaje.

Pracownicy MPK wyliczają, że na wrocławskie tory wyjedzie 100 dodatkowych tramwajów i 50 autobusów. Samochodem nie będzie można podjechać pod bramy największych z miejskich cmentarzy. Tam będą mogły dostaća się tylko taksówki, uta osób niepełnosprawnych z kartami parkingowymi i pojazdy MPK.

CMENTARZ OSOBOWICKI

Samochodem:

Już od 24 października w rejonie osobowickiej nekropolii obowiązują ograniczenia w parkowaniu pojazdów. Kierowcy mogą zaparkować tam na niestrzeżonym parkingu pomiędzy cmentarzem, a nasypem kolejowym. Jest tam 250 miejsc postojowych.

W sobotę (31 października), w świąteczną niedzielę i poniedziałek samochód będzie można zaparkować na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych przy ul. Obornickiej. Bezpłatny parking będzie działał od 6.00 do 20.00, a w poniedziałek od 8.00 do 20.00.

W sobotę i w niedzielę dla ruchu kołowego zamknięta będą ulice: Osobowicka (od mostu Osobowickiego do Milenijnego), Bezpieczna, Łużycka, Jugosławiańska i przyległe do niej ulice osiedla Różanka, a także ul. Władysława Reymonta na odcinku od ul. Kleczkowskiej do ul. Na Polance. Zakaz poruszania się nie obowiązuje pojazdów komunikacji zbiorowej ani taksówek.

Dla tych, którzy z okolic cmentarza będą chcieli wydostać się taksówką ważną informacją jest to, że postój TAXI wyznaczono na ulicy Osobowickiej, przed skrzyżowaniem z ul. Łużycką.

W tych dniach na moście Milenijnym, od ul. Popowickiej do ul. Osobowickiej, prawym pasem będą mogły jeździć wyłącznie autobusy. Z kolei torowisko na ul. Reymonta przeznaczone będzie tylko dla pojazdów komunikacji miejskiej. Ograniczenia będą dotyczyć też ul. Kleczkowskiej na odcinku od ul. Reymonta do ul. Struga, gdzie zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu.

Komunikacją miejską:

Samochodem na cmentarz Osobowicki wroclaw.pl

W niedzielę na cmentarz Osobowicki będzie można dojechać liniami tramwajowymi: 14 i 24 i specjalnymi liniami: E1, E2, E3, E4, E5, E8 i E9. Świąteczne linie będą kursowały z częstotliwością co 10 minut w godzinach od 8.00 do 18.00 i co 20 minut między 18.00 a 20.00.

Na nekropolię dojedziemy też autobusami: 118, 119, 129, 142 i K, a także specjalnie utworzonymi liniami: 301, 322, 335 i 336. Te ostatnie będą kursowały co 15 minut w godzinach 8.00 - 18.00 i co 30 minut w godzinach 18.00-20.00.

CMENTARZ GRABISZYŃSKI

Samochodem:

Cmentarz Grabiszyński podczas Wszystkich ŚwiętychJulo | Wikipedia public domain

W sobotę i niedzielę ul. Grabiszyńska, na odcinku od ul. Ostrowskiego do ul. Jordanowskiej, będzie zamknięta dla samochodów. Przejeżdżać tamtędy będą mogły jedynie taksówki i pojazdy komunikacji miejskiej.

Kierowcy muszą pamiętać, że auta na ul. Ostrowskiego, od ul. Grabiszyńskiej do łącznika Ostrowskiego i Klecińskiej, będą mogły poruszać się tylko w jednym kierunku.

W rejonie nekropolii zorganizowano w trzech miejscach. Samochód będzie można bezpłatnie zostawić przy ul. Klecińskiej na ogólnodostępnym parkingu na terenie firmy FAT. Za 4 zł zmotoryzowani będą mogli zostawić auto na miejscach postojowych przy ul. Ostrowskiego na terenie TWINS i 1 listopada za darmo na terenie Wabco.

Do taksówki będzie można wsiąść na ul. Fiołkowej.

Komunikacją miejską:

Cmentarz Grabiszyński - organizacja ruchuwroclaw.pl

W okolice cmentarzy dojechać będzie można liniami tramwajowymi: 4, 5, 11 i 20 oraz specjalnymi: E1, E6, E7 i E9. Kursować będą tam też autobusy: A, 107 i 125 i specjalne: 334 i 336.

Dla wygody pasażerów MPK przystanek końcowy wyznaczono przy bocznej bramie cmentarza.

CMENTARZ ŚW. DUCHA PRZY UL. BARDZKIEJ

Samochodem:

Na utrudnienia muszą przygotować się kierowcy, którzy autami wybiorą się na cmentarz przy ul. Bardzkiej. W sobotę i niedzielę na ul. Morwowej wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu, a część jezdni zostanie przeznaczona do parkowania pojazdów.

Dla kierowców zostanie też zorganizowany płatny parking przy ul. Buforowej.

Dojazd na cmentarz przy ul. Bardzkiejwroclaw.pl

Komunikacją miejską:

Najbliżej wejścia na cmentarz podjadą autobusy linii: 110, 125, 133, 145, 146, 900L, 900P, 910 i 334. Drogi będą musieli nadłożyć pasażerowie autobusów: K i 136 oraz tramwajów: 31, 32 i E8.

CMENTARZ ŚW. WAWRZYŃCA PRZY UL. BUJWIDA

Samochodem:

W sobotę i niedzielę wokół nekropolii zamknięte będą ulice: Czerwonego Krzyża, Liskego, Sopocka i Bujwida, na odcinku od ulicy Sienkiewicza do wjazdu na teren ogródków działkowych.

Komunikacją miejską:

Przy cmentarzu będą zatrzymywały się pojazdy linii autobusowych: 131 i 141 i specjalnej 335. Dojechać na nekropolię przy ul. Bujwida będzie można też tramwajem: 9, 17, 33, E3 i E6.

CMENTARZ ŚW. RODZINY PRZY UL. SMĘTNEJ

Samochodem:

Tu zmotoryzowani muszą przygotować się na utrudnienia, bo w dzień poprzedzający Wszystkich Świętych i w świąteczną niedzielę zamknięte będą ulice: Smętna, Narcyzy Żmichowskiej, Emilii Plater, boczna jezdnia przy Adama Mickiewicza i Partyzantów, na odcinku od ulicy Monte Cassino do Smętnej.

Komunikacją miejską:

Na cmentarz mieszkańców będą dowozić autobusy linii 145 i specjalne tramwaje: E3 i E6.

POZOSTAŁE CMENTARZE

Wszyscy, którzy będą chcieli dostać się na cmentarz przy ul. Kiełczowskiej muszą przygotować się na zmianę organizacji ruchu. Na łączniku ul. Kiełczowskiej i Bierutowskiej, 31 października i 1 listopada, będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy, z możliwością jednostronnego parkowania.

Ci, którzy groby będą odwiedzać na nekropolii przy ul. Złocieniowej na Pawłowicach muszą pamiętać o tym, że zamknięty dla samochodów będzie ślepy odcinek drogi dojazdowej do cmentarza od strony ul. Starodębowej oraz ul. Przylaszczkowa, od strony ul. Malwowej.

Natomiast w rejonach pozostałych cmentarzy, zlokalizowanych przy ul. Jerzmanowskiej, Trzmielowickiej, Zabrodzkiej, Gorlickiej i Działkowej, będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się w bezpośrednim sąsiedztwie nekropolii.

Więcej autobusów i tramwajów będzie jeździło po stolicy Dolnego Śląska:

Mapa Targeo

Autor: tam / Źródło: wroclaw.pl

Źródło zdjęcia głównego: MPK Wrocław

Pozostałe wiadomości