Było ich trzech. Kamieniami rozbili witrynę, ukradli rowery i odjechali

Wrocław

Złodziei nagrały kamery monitoringuTVN24 Wrocław
wideo 2/2

Dwóch mężczyzn włamało się do sklepu rowerowego we Wrocławiu. Trzeci stał na czatach. Monitoring zarejestrował jak wybijają witrynę dużymi kamieniami, po czym kradną ze środka trzy jednoślady o wartości 28 tysięcy złotych. Na nich odjechali. Sprawa została zgłoszona na policję.

Do włamania doszło w niedzielę przed godziną 4 nad ranem przy ulicy Wałbrzyskiej. Wszystko nagrały kamery monitoringu zamontowane zarówno w środku, jak i na zewnątrz sklepu.

Pierwsze informacje dostaliśmy na Kontakt 24.

Ukradli i odjechali

- Na monitoringu zewnętrznym widać, jak te osoby przynoszą dwa duże głazy. Kładą je, rozglądają się, czekają chyba na odpowiedzi moment. Najpierw rzucają bloczkiem betonowym i zbijają pierwszą szybę. Drugi głaz rzucają w drugą szybę, która była sklejona. Ta szyba wypadła z zawiasów i w ten sposób zamaskowani mężczyźni dostali się do sklepu - relacjonuje właściciel sklepu.

Jak zaznacza, mężczyzn było trzech. Dwóch z nich okradało lokal, trzeci stał na czatach. Wszyscy odjechali stamtąd na skradzionych jednośladach. Właścicielowi pozostało liczenie strat i zgłoszenie kradzieży policji.

- Ukradli trzy rowery za 28 tysięcy złotych. Wybili też szybę, rozwalili stojaki. To są dodatkowe szkody, które wstępnie wyceniam na około 15 tysięcy złotych - mówi mężczyzna.

Wrocławska policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Wałbrzyskiej we Wrocławiu:

Mapa Targeo

Autor: ib/gp / Źródło: TVN24 Wrocław