Wrocław

Remontują azyl dla zwierząt, szukają pomocy. "Potrzebny każdy kto ma dwie prawe lub nawet lewe dłonie"

Wrocław

Pomagają zwierzętom, teraz sami potrzebują pomocy
W. Przybylska/ P. Hawałej, D. Stanisławski | Fakty w PołudniePomagają zwierzętom, teraz sami potrzebują pomocy

Niektórzy malują, kolejni tynkują, a jeszcze inni kładą podłogi - tak wygląda remont siedziby wrocławskiej Ekostraży. Zdewastowany budynek, by stać się azylem dla podopiecznych organizacji wymaga generalnego remontu. Potrzebni są wolontariusze, materiały budowlane lub pieniądze na ich zakup.

Ekostraż to organizacja, która od lat pomaga zwierzętom. Nie tylko domowym czworonogom, ale też dzikim, które często nie mogą wrócić na łono natury. Jednak lokal w którym Ekostraż miała siedzibę został sprzedany. Organizacji groziła likwidacja. Do akcji wkroczyli więc miejscy urzędnicy. I przekazali budynek i działkę przy ulicy Miłoszyckiej 67.

Ogrom pracy

Budynek wymaga jednak generalnego remontu. Prace trwają. Ekostraży brakuje jednak rąk do pracy. Brakuje też materiałów i sponsora.

- Dach przeciekał, trzeba go teraz ocieplić. Nie mamy ogrzewania, bo wcześniej były tu piece kaflowe. Do tej pory udało się odremontować kilka pomieszczeń, ale pracy jest jeszcze sporo - przyznaje Magdalena Krej z Ekostraży.

W trzypiętrowym budynku wymienić trzeba jeszcze wiele okien, wstawić drzwi, otynkować niektóre pomieszczenia i wyrównać podłogi. Posesja nie ma też ogrodzenia, a to jest niezbędne, bo siedziba organizacji będzie też azylem dla pozostających pod jej opieką zwierzaków. Już teraz mieszka tu ich kilkadziesiąt.

Potrzebni wolontariusze, materiały budowlane i pieniądze

Ekostraż z ogromem pracy nie jest w stanie sobie poradzić sama. Dlatego tak bardzo potrzebni są wolontariusze. Jednym z nich jest pan Sebastian, który postanowił wykorzystać wolną chwilę, by pomóc ludziom, którzy dbają o zwierzaki. - Każdy kto ma trochę czasu wolnego, dwie prawe lub nawet lewe dłonie może nam pomóc. Liczą się chęci. Myślę, że każdy znajdzie dla siebie tutaj coś do roboty, a jeśli nie, to my mu znajdziemy - podkreśla mężczyzna.

O tym, że pomóc może każdy świadczy chociażby to, że jedną z wolontariuszek była kobieta z nogą w gipsie.

- Każdy robi to, co umie. Niektórzy malują, niektórzy tynkują, inni kładą podłogi, kolejni wynoszą śmieci, a inni przynoszą nam jedzenie - podkreśla przedstawicielka Ekostraży. Jeśli ktoś nie może pomóc pracą własnych rąk może wpłacić pieniądze na rzecz remontu lub dostarczyć niezbędne materiały budowlane. Dlatego w internecie ogłoszono zbiórkę. Z potrzebnych stu tysięcy złotych na razie udało zebrać się ponad trzydzieści.

Nowa siedziba Ekostraży mieści się przy ulicy Miłoszyckiej we Wrocławiu:

Mapa Targeo

Autor: tam/pm / Źródło: Fakty w Południe, TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Fakty w Południe

Pozostałe wiadomości