Drzewo runęło na jezdnię przed mostem. Pięć aut zniszczonych, ruch zablokowany

Wrocław

Drzewo spadło na jezdnię tuż obok Mostu ZwierzynieckiegoJolanta Szabla, Kajetan, M. Cepin | arch. prywatne, Kontakt24, TVN24
wideo 2/2

W centrum Wrocławia, tuż obok Mostu Zwierzynieckiego, na jezdnię przewróciło się drzewo. Zniszczyło pięć aut i zerwało trakcję tramwajową. Ruch tramwajów, autobusów i samochodów został wyłączony.

We wtorkowy poranek wrocławskie służby zostały poinformowane o tym, że na jezdnię tuż obok XIX-wiecznego Mostu Zwierzynieckiego runęło drzewo. O tej porze w tym rejonie miasta zazwyczaj panuje duży ruch, bo przeprawa łączy między innymi Biskupin i Sępolno z centrum miasta. Z mostu korzystają zarówno samochody, tramwaje, jak i piesi. Tuż obok znajduje się ogród zoologiczny i Hala Stulecia, a więc miejsca częstych spacerów.

Pięć samochodów zniszczonych

- Drzewo przewróciło się na trakcję tramwajową. W wyniku tego uszkodzeniu uległo pięć samochodów, trzy jadące i dwa zaparkowane. Po naszym przybyciu na miejsce okazało się, że jeden z kierujących wciąż znajduje się w pojeździe - relacjonuje st. asp. Sylwester Rychter z wrocławskiej straży pożarnej. I dodaje, że mężczyzna nie opuścił samochodu, bo obawiał się o własne życie. Wszystko dlatego, że zerwana trakcja znajdowała się pod napięciem. Kierowca wyszedł z auta dopiero po odłączeniu energii. Nie odniósł obrażeń.

Spadające drzewo zniszczyło też murowane ogrodzenie jednej z posesji.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ PRZESŁANYCH NA KONTAKT24

Siedmiu strażaków przez kilka godzin zajmowało się uprzątnięciem - zalegającego w poprzek ulicy - drzewa. Żeby to zrobić trzeba było pociąć je na mniejsze części. W tym czasie policjanci kierowali zmotoryzowanych na objazdy. Z powodu utrudnień Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu musiało wprowadzić zmiany w trasach kursowania swojego taboru.

Drzewo spadło na jezdnię tuż obok Mostu Zwierzynieckiego:

Mapa Targeo

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: arch. prywatne | Jolanta Szabla