Autobus przejechał na zmieniających się światłach. Kierowca "nie zauważył"

Autobus przejechał na zmieniających się światłach
Autobus zatrzymany po przejeździe przez skrzyżowanie we Wrocławiu
Źródło wideo: STOP CHAM
Źródło zdj. gł.: STOP CHAM
Miejski autobus przejechał przez skrzyżowanie we Wrocławiu w momencie zmiany światła na czerwone, co zauważyli jadący za nim policjanci. Zatrzymali pojazd i pouczyli kierowcę. Nagranie trafiło do sieci.

Do sytuacji doszło w środę, 20 maja, na ulicy Piotra Skargi we Wrocławiu. Autobus przejeżdżał tam przez skrzyżowanie, na którym zmieniała się sygnalizacja świetlna z zielonej na czerwoną. Za autobusem jechał patrol policji. Funkcjonariusze, widząc zdarzenie, włączyli sygnały i zatrzymali autobus. Nagranie ze zdarzenia opublikował w mediach społecznościowych profil Stop Cham.

- Policjanci pouczyli kierowcę autobusu. Sytuacja była niejasna, ponieważ nie zauważył on zmiany sygnalizacji świetlnej i wjechał na skrzyżowanie, gdy jeszcze przez chwilę było zielone światło. Tak wynika również z nagrania - przekazała tvn24.pl podkomisarz Aleksandra Freus z wrocławskiej policji.

Autobus przejechał na zmieniających się światłach
Autobus przejechał na zmieniających się światłach
Źródło zdjęcia: STOP CHAM

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu potwierdza, że taka sytuacja miała miejsce.

- Rzeczywiście patrol zatrzymał naszego kierowcę zaraz za skrzyżowaniem. Kierowca wyjaśnił, że wjechał na skrzyżowanie, gdy światło było jeszcze zielone i połowa autobusu była już za sygnalizatorem, kiedy zapaliło się czerwone. Policjanci ograniczyli się jedynie do pouczenia, nie było mandatu. Jazda 18-metrowym autobusem wymaga pewnego kompromisu. Dodatkowo w tym miejscu był remont, więc kierowca musiał wykonać szeroki łuk - mówi Adam Perec z zespołu prasowego MPK Wrocław.

Zatrzymanie autobusu we Wrocławiu
Zatrzymanie autobusu we Wrocławiu
Źródło zdjęcia: STOP CHAM
Źródło: tvn24.pl
Czytaj także: