Zderzenie ciężarówki z koparką. Nie żyje 25-latek

Wrocław

TVN24 WrocławWypadek na drodze krajowej numer 40. Nie żyje 25-letni kierowca koparki

Wypadek na drodze krajowej numer 40 pomiędzy Kędzierzynem-Koźlem a Prudnikiem (opolskie). W zderzeniu samochodu ciężarowego z koparką zginął kierowca drugiego z pojazdów. Okoliczności zdarzenia badają policja i prokuratura.

Około godziny 7 służby odebrały zgłoszenie o wypadku na opolskim odcinku drogi krajowej numer 40, w pobliżu miejscowości Większyce, na trasie pomiędzy Kędzierzynem-Koźle a Prudnikiem. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do zderzenia samochodu ciężarowego z koparką.

Nie żyje 25-latek

- Po naszym przyjeździe na miejsce okazało się, że koparka leży na boku. Jedna osoba, kierowca koparki, nie dawała oznak życia - informuje Marek Kocielski ze straży pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Ze swojego uszkodzonego pojazdu wyszedł o własnych siłach. Gdy lekarzowi udało się - przy pomocy strażaków - dotrzeć do uwięzionego w koparce 25-latka, stwierdzono jego zgon.

Sprawdzają, jak doszło do wypadku

Jak doszło do wypadku? To ustalają policja i prokuratura. Jednak ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciężarówki najechał na tył koparki, która w wyniku uderzenia przewróciła się.

Droga jest zablokowana. Wprowadzono objazdy.

Do zdarzenia doszło niedaleko miejscowości Większyce:

Mapa Targeo

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław