Wrocław

Wesele na wrocławskim stadionie. 15 tys. zł za wynajęcie sali

Wrocław

TVN24 Wrocław | Miłosz PolochWrocławski stadion ma na siebie zarobić

Studniówki, koncerty, kabarety i wesela. Na organizacji takich imprez chce zarabiać spółka Wrocław 2012, która zarządza Stadionem Miejskim. Powstaje właśnie specjalna scena, którą będzie można wynająć. Cena za dobę to 15 tys. zł.

- W stadionowej sali biznesowej stawiamy właśnie scenę. Będzie to miejsce, które wrocławianie będą mogli wynająć sobie na prywatne imprezy: wesela, urodziny, bankiety, czy studniówki - zapowiada Adam Burak ze spółki Wrocław2012, zarządzającej areną. - Miejsce jest bardzo ekskluzywne. Z sali rozpościera się widok na murawę - dodaje.

Za wynajem sali na dobę trzeba będzie zapłacić około 15 tys. zł. Pierwsza impreza odbędzie się już 14 grudnia - bankiet prywatnej firmy.

Kryzysowe rozwiązanie

Rzecznik spółki mówi, że pomysł na organizowanie tego typu imprez zrodził się z zapotrzebowania, a nie kłopotów finansowych spółki. - Ludzie przychodzili i pytali o możliwość wynajmu sal na stadionie - przekonuje Burak. - Nie mamy żadnych problemów z pieniędzmi - dodaje.

Miał na siebie zarabiać

Nie jest jednak tajemnicą, że spółka Wrocław 2012 wciąż szuka pomysłów na to, żeby stadion zaczął zarabiać na siebie.

- Oprócz meczów klubowych, potrzebujemy 7-8 atrakcyjnych imprez rocznie, aby stadion utrzymać i żeby zostawał niewielki zysk na rozwój - mówił w czerwcu w rozmowie z reporterem TVN24 Paweł Czuma, rzecznik ratusza. W październiku zmienił jednak zdanie. - Naszym celem nie był zarobek, a wypromowanie stadionu. Jeśli zaś chodzi o faktyczny zysk księgowy, to dotychczasowe imprezy rzeczywiście przynosiły straty - mówił wówczas. CZYTAJ WIĘCEJ

Na początku grudnia miasto przekazało spółce Wrocław 2012 6 mln zł na "bieżące opłaty".

Autor: ks,bieru//ec/k / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław | Miłosz Poloch

Pozostałe wiadomości