Uderzył w auto strażników granicznych. W swoim miał cztery kilogramy metamfetaminy

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib
Źródło:
TVN24 Wrocław
Mężczyźni przewozili 4 kilogramy metamfetaminyNadodrzański Oddział Straży Granicznej
wideo 2/7
Nadodrzański Oddział Straży GranicznejMężczyźni przewozili 4 kilogramy metamfetaminy

Narkotyki o wartości 400 tysięcy złotych znaleźli funkcjonariusze Straży Granicznej w audi na niemieckich numerach rejestracyjnych. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani po pościgu w okolicach Węglińca na Dolnym Śląsku.

SG chciała zatrzymać czarne sportowe audi do kontroli. Funkcjonariusze dawali kierowcy sygnały do zatrzymania się. Ten postanowił spróbować ucieczki.

- Kierowca, widząc funkcjonariuszy, znacznie przyśpieszył. Uciekając, doprowadził do kolizji i uszkodzenia pojazdu Straży Granicznej. Audi się obróciło i zatrzymało. Kierowca oraz pasażer wyskoczyli z auta i zaczęli uciekać - informuje rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.

Zatrzymanie kierowcy na drodzeNadodrzański Oddział Straży Granicznej

Cztery kilogramy narkotyków

Kierowca został zatrzymany przy ustawionej niedaleko blokadzie. Pasażer wbiegł do pobliskiego lasu.

- Podążający za nim w pościgu funkcjonariusz wyjął broń i oddał strzały ostrzegawcze. To podziałało. Mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony - dodaje Konieczniak.

W aucie znaleziono cztery kilogramy metamfetaminy o wartości ponad 400 tysięcy złotych. Mężczyźni mieli przy sobie także około 90 tysięcy złotych w różnych walutach.

37-latek i 43-latek usłyszeli zarzuty handlu narkotykami, za co grozi im do 12 lat więzienia. Obaj zostali tymczasowo aresztowani. Dodatkowo kierowca audi za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem. Usłyszał też zarzut niezatrzymania się do kontroli.

Autor:ib

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej