TVN24 | Wrocław

Po uwolnieniu "dziczek ruszył w las, nawołując swoją watahę"

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam/gp
Źródło:
tvn24.pl, facebook.com
Warchlak wpadł do studni, zwierzęciu pomogli strażacyStraż Pożarna w Wałbrzychu
wideo 2/10
Straż Pożarna w WałbrzychuWarchlak wpadł do studni, zwierzęciu pomogli strażacy

Turyści zauważyli dzika uwięzionego w starej, niewykorzystywanej już studni na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. O pomoc zwierzęciu poprosili służby. Warchlaka z pułapki wydostali strażacy. Po wszystkim - jak relacjonują - "dziczek ruszył w las, nawołując swoją watahę".

Służby o tym, że w studni na terenie Książańskiego Parku Narodowego znajduje się uwięziony warchlak, poinformowali turyści. Do pomocy zwierzęciu ruszyli strażnicy miejscy i strażacy. - Akcja nie była skomplikowana. Strażacy po drabinie zeszli do niego na dół i wyciągnęli przestraszone zwierzę - relacjonuje Tomasz Kwiatkowski z wałbrzyskiej straży pożarnej. Po wyciągnięciu - jak czytamy na facebookowym profilu wałbrzyskich strażaków - "dziczek ruszył w las, nawołując swoją watahę". OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Pomoc nie tylko dla ludzi

Jak mówi nam Kwiatkowski, nie była to pierwsza tego typu akcja strażaków, bo ci walczą nie tylko z pożarami i skutkami wypadków drogowych. Pomagają też nie tylko ludziom, ale także właśnie zwierzętom. - Do starych, niewykorzystywanych studni wpadają między innymi dziki i borsuki. A gdy ktoś znajdzie zwierzę w pułapce, zazwyczaj dzwoni po straż pożarną - przyznaje Kwiatkowski.

Do zdarzenia doszło na terenie WałbrzychaGoogle Maps

Autor:tam/gp

Źródło: tvn24.pl, facebook.com

Źródło zdjęcia głównego: Straż Pożarna w Wałbrzychu