Tysiące harleyów sunęło ulicami Wrocławia. Zobacz przejazd

Wrocław

Aktualizacja:
TVN 24 WrocławPrzejazd harleyowców po Wrocławiu

Kamera TVN 24 jechała razem z tysiącami harleyowców. Wielka kawalkada miłośników motocykli wyruszyła z opóźnieniem, o godz. 11.30. Lśniące maszyny wyjechały na ulice Wrocławia z okazji 39. zlotu Harley Davidson Super Rally 2013.

Rykiem silników dali o sobie znać motocykliści, którzy wyjechali ze Stadionu Olimpijskiego. U jego bram zebrało się kilka tysięcy jednośladów.

- Chcemy pokazać swoje maszyny nie tylko uczestnikom zlotu. Inni też będą mogli je podziwiać podczas przejazdu. Mamy nadzieję, że ludzie będą nam machać i cieszyć się na nasz widok - mówił przez rozpoczęciem przejazdu Frank, motocyklista z Holandii.

Wiwaty i okrzyki

Przy trasie parady zebrały się tłumy mieszkańców. Ludzie podziwiali przejazd maszyn, machali i wiwatowali na cześć przejeżdżających.

- W życiu nie widziałem tyle motocykli na raz - mówił zachwycony Łukasz, jeden z oglądających.

Trasa przejazdu wiodła z Pól Marsowych przy wrocławskim stadionie olimpijskim ulicą Różyckiego, przez mosty Szczytnicki i Grunwaldzki. Wrocławianie mogli również podziwiać niezwykłe maszyny przy pl. Dominikańskim. Stamtąd harleyowcy dalej pojechali ulicą Grodzką, Kazimierza Wielkiego i wrócili przez most Uniwersytecki, ulicą Sienkiewicza, ponownie przez most Szczytnicki do stadionu.

Po południu harleyowcy zjechali na rynek. Kilkaset maszyn zaparkowało w centrum. Mieszkańcy oglądają, a niektórzy nawet fotografują się z nimi.

Zobacz, jak miłośnicy jednośladów szykowali się do parady:

Harleyowcy szykują się do paradyA. Łukaszewicz | TVN 24 Wrocław

Utrudnienia do poniedziałku

Policja aż do poniedziałku będzie kierować ruchem na ulicach Mickiewicza i Paderewskiego, rondzie u zbiegu ulic Paderewskiego i Różyckiego oraz na skrzyżowaniach: Kochanowskiego i Różyckiego, Kochanowskiego i Moniuszki oraz Wróblewskiego i Mickiewicza.

W związku z przejazdem motocyklistów wrocławianie musieli liczyć się z chwilowymi utrudnieniami.

- Prosimy kierowców, poruszających się na co dzień ulicami położonymi we wschodniej części miasta, o korzystanie z innych, alternatywnych tras. Na przykład ze Wschodniej Obwodnicy Wrocławia - apelował wcześniej Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.

Niewielkie utrudnienia pojawiły się w okolicach Pól Marsowych, czyli tam gdzie jest zlotowe miasteczko.

Autor: balu/roody//mz / Źródło: TVN 24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Wrocław