TVN24 | Wrocław

Skakali po dachach radiowozów, zdjęcia zamieścili w sieci. Do ich domów szybko zapukali policjanci

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/gp
Źródło:
Policja Opole
Nastolatkowie uszkodzili dwa radiowozyPolicja Opole
wideo 2/5
Policja OpoleNastolatkowie uszkodzili dwa radiowozy

Dwóch nastolatków w noc uszkodziło dachy dwóch zaparkowanych radiowozów w Turawie na Opolszczyźnie. Upamiętniające ich wyczyny zdjęcie jeden z chłopaków opublikował na portalu społecznościowym, okraszając je dodatkowo wulgarnym komentarzem. Teraz grozi im do pięciu lat więzienia.

W poniedziałek policjanci z Ozimka otrzymali od lokalnej społeczności informację o zdjęciu wrzuconym na facebooka, na którym widać dwóch młodych chłopaków pozujących do zdjęcia na radiowozie. Na fotografii funkcjonariusze rozpoznali posterunek w Turawie, gdzie w sezonie letnim służbę pełnią policyjni wodniacy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Przy budynku zaparkowane były oznakowane radiowozy. Na dachu jednego z nich siedział młody mężczyzna, drugi natomiast pozował na jego tle. Zdjęcie zostało zamieszczone w sieci w nocy z niedzieli na poniedziałek. Policjanci odtworzyli nagranie z monitoringu. Widać było na nim, jak nastolatkowie wchodzą na dachy forda i skody, spacerują po nich, robią sobie zdjęcia. Chuligańskie wyczyny mieszkańcy powiatu strzeleckiego zamieścili na portalu społecznościowym zamieszczając przy tym wulgarne komentarze - mówi Agnieszka Nierychła, rzeczniczka opolskiej policji.

Nastolatkowie zamieścili zdjęcie na portalu społecznościowymPolicja Opole

Uszkodzenie mienia

Można powiedzieć, że nastolatkowie sami się podłożyli. Post ze zdjęciem był publiczny, nazwiska obu widniały tuż nad zdjęciem. Do tego podpis: "Je*** psy". Funkcjonariusze nie mieli większych problemów z namierzeniem 18 i 19-latka, którzy - jak się okazało - w weekend wypoczywali nad Jeziorem Turawskim.

- Młodzi ludzie usłyszeli po dwa zarzuty uszkodzenia mienia, do których się przyznali. Tłumaczyli, że nie działali umyślnie, ale chodząc po dachach, musieli się liczyć z tym, ze mogą je uszkodzić - mówi Nierychła.

Straty wyceniono na trzy tysiące złotych. Nastolatkom grozi do pięciu lat więzienia.

Powgniatany dach radiowozuPolicja Opole

Autor:ib/gp

Źródło: Policja Opole

Źródło zdjęcia głównego: Policja Opole