Trzy próby i zderzenie. Tak polowali na odszkodowanie

Wrocław

TTVZderzenie przed jednym z legnickich hipermarketów

Przed kolizją krążyli po parkingu hipermarketu w Legnicy. W końcu udało im się spowodować zderzenie. Zarejestrowały to kamery monitoringu.

Materiał z monitoringu sklepu został udostępniony policji, a dwaj mężczyźni aresztowani. 34-letni Michał J. i 32-letni Łukasz G. odpowiedzą teraz za oszustwo ubezpieczeniowe, trzykrotne usiłowanie wyłudzenia pieniędzy i narażenie na bezpośrednie zagrożenie życia rodziny z małym dzieckiem. Obaj usłyszeli zarzuty. Jeden się przyznał, drugi powiedział, że był tylko pasażerem.

O sprawie pisaliśmy w czwartek - czytaj więcej na ten temat.

Trzy próby i zderzenie

Jak ustaliła prokuratura, mężczyźni jeździli po parkingu pomiędzy godziną 17.00 i 17.37.

- Trzykrotnie próbowali doprowadzić do zderzenia z różnymi pojazdami. Trzykrotnie im się nie udało - mówi Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka prokuratury okręgowej w Legnicy. - W jednym przypadku kierowca przyspieszył. W dwóch pozostałych kierowcom udało się w ostatniej chwili zahamować - dodaje.

Na zdjęciach z monitoringu widać też, jak samochód rozpędza się, a potem tuż przed skrzyżowaniem zwalnia, udając, że przepuszcza samochód nadjeżdżający z lewej strony. Następnie błyskawicznie przyspiesza i taranuje nadjeżdżające auto. Jechała nim para z 4-letnim dzieckiem.

Prokuratura podała, że mężczyźni wyłudzili odszkodowanie: ponad 7 tys. zł dla kierowcy i 4 tys. 700 zł dla pasażera.

Autor: dr/mz/k / Źródło: TVN24 Wrocław, TTV

Źródło zdjęcia głównego: Prokuratura Okręgowa w Legnicy