Toudi może zostać najmniejszym psem świata. "Z takimi psimi karzełkami jest jak z niemowlakami"

TVN24

TVN24 Wrocław, A. Nowicki, facebook.com/MiracleMillyPolskie psiaki idą na rekord. Mogą zagrozić Miracle Milly

Toudi - trzymiesięczny piesek ważący 300 gramów i mający 6 centymetrów wzrostu podbił internet. Jest jednym z najmniejszych psów świata. Chihuahua, bo tej właśnie jest rasy, brylują w Księdze Rekordów Guinnessa.

W księdze rekordów psy rasy chihuahua znalazły się dwukrotnie. Najmniejszy pies świata ma 9,65 cm wysokości. Rekordzistką jest Miracle Milly należąca do pani Vanesy Semler z Puerto Rico. Gdy przyszła na świat ważyła 20 gram, teraz około 500 gramów. Najkrótszym psem świata jest z kolei 11- letnia Brandy, która mierzy 15,2 cm długości. Oba te rekordy może już wkrótce pobić Toudi.

- Chihuahua to najmniejsze psy świata - potwierdza Antoni Nowicki, hodowca który od 55 lat zajmuje się tymi czworonogami. Mimo tak długiego stażu przypadki takie jak wrocławskiego Toudiego Nowicki wciąż nazywa "niecodziennymi". - To nie jest normalne, aby pies osiągał takie rozmiary - twierdzi. Jednak przyznaje, że i jemu zdarzyły się podobne okazy.

4 tygodnie, 77 gramów

Obecnie pan Antoni opiekuje się szczeniakiem, który ma 4 tygodnie i waży zaledwie 77 gramów. To co nie dziwi hodowcy ze Strzelina wprawia w osłupienie weterynarzy. - Na widok naszej pociechy przecierali oczy ze zdziwienia. Mówili, że nigdy nie widzieli tak małego psa - mówił w czwartek Łukasz Ciepły, właściciel Toudiego.

Szczeniak pana Antoniego konkuruje z Toudim o miano najmniejszego. Dlatego hodowca chucha i dmucha na swojego podopiecznego.

- Z takimi małymi psami jest jak z niemowlakami. Trzeba do nich wstawać w nocy, grzać im wodę, przykrywać i karmić. To walka o ich przetrwanie - zaznacza Nowicki.

Wrocławski Toudi ma zaledwie 0,3 kg i 6 cm wzrostu. Cały czas ma szanse zostać najmniejszym psem na świecie i trafić do Księgi Rekordów Guinnessa.

Toudi z Wrocławia - najmniejszy pies świata?
H. Szuberski | TVN24 Wrocław

Autor: gdem, tam / Źródło: TVN 24 Wrocław