Wrocław

Te filmy będą promować igrzyska we Wrocławiu

Wrocław

www.worldgames2017.plRusza promocja World Games

Choć Wrocław cały czas żyje przygotowaniami do Euro 2012, to niektórzy myślą już o kolejnej wielkiej imprezie, która zawita do miasta. Oto filmy, które będą promować Igrzyska Sportów Nieolimpijskich Wrocław 2017.

Na pierwszy rzut oka trudno uwierzyć, że dyscypliną sportową może być nawet ratownictwo wodne. Tak jak hokej na rolkach, taniec towarzyski, skoki spadochronowe, bilard czy gra w bule - wszystkie je łączy to, że nie załapały się na oficjalne igrzyska olimpijskie. Ci, którzy nie mogą się z tym pogodzić, co cztery lata spotykają się na alternatywnej imprezie.

Za pięć lat zawody odbędą się we Wrocławiu. Przygotowania już się rozpoczeły. W niedzielę, w kanadyjskim Quebecu podpisano oficjalną umowę o organizacji igrzysk. Przy okazji, przedstawiono też filmy promujące World Games 2017.

Piękno sportu

Taniec towarzyski, karate i bule - między innymi te dyscypliny znalazły się w głównym spocie. Widać, że przygotowania do igrzysk już się rozpoczęły. Trwają odlewy medali, sportowcy trenują, a we Wrocławiu konstruktorzy tworzą plany. W tle muzyka klasyczna, a na ekranie zbliżenia i zwolnione tempo. Kolorowa spirala, która pojawia się niemal w każdym ujęciu, nawiązuje do oficjalnego loga wrocławskiej imprezy.

Most jak sportowiec

Drugi spot skupia się na samym mieście i jednym z jego nowych symboli - moście Rędzińskim. - Nie łatwo jest zbudować most. Powinien być jak sportowiec - silny, twardy, charakteryzujący się lekkością i wdziękiem - mówi lektor. A na ekranie pojawia się prof. Jan Biliszczuk. Konstruktor kilku wrocławskich mostów podkreśla, że trening, tak jak budowa, to długi proces, wymagający konsekwencji i przekraczania barier. W tle widać zdjęcia charakterystycznych miejsc: Rynku, Wyspy Słodowej, wieżowca Sky Tower i Stadionu Miejskiego. Widać również drużynę Śląska, która trenuje pod okiem Oresta Lenczyka. Film kończy się hasłem "Chcemy pokazać prawdziwe piękno Wrocławia".

W Kanadzie oba spoty zostały przyjęte entuzjastycznie. Ponad 1000 osób zgromadzonych w sali brawami nagrodziło autorów. A jakie jest Wasze zdanie?

Autor: ansa/roody

Źródło zdjęcia głównego: www.worldgames2017.pl

Pozostałe wiadomości