Wrocław

Szef MSZ: "Wrocław europejską metropolią. Serce rośnie"

Wrocław

Daniel Rudnicki//Olga Bierut | TVN24 WrocławSikorski na Global Forum we Wrocławiu

- Sukces samorządności to jeden z największych sukcesów wolnej Polski i muszę powiedzieć, że zawsze serce rośnie, gdy widzę jak Wrocław pięknieje i z każdym rokiem staje się coraz ważniejszą europejską metropolią - mówił minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podczas Wrocław Global Forum.

Stolica Dolnego Śląska na kilka dni stała się stolicą światowej polityki. Na Global Forum przyjechał między innymi minister Radosław Sikorski, żeby rozmawiać o stosunkach transatlantyckich, Partnerstwie Wschodnim i o sytuacji na Ukrainie.

I zachwycił się Wrocławiem.

"Ważne miejsce w Europie"

- Bardzo się cieszę, że właśnie tu, we Wrocławiu, rozmawiamy o ważnych kwestiach polityki międzynarodowej i że Wrocław staje się miejscem w Europie, do którego się przyjeżdża na takie debaty - mówił minister spraw zagranicznych.

Rozwój Europy na tle "niestabilnego świata"

Do stolicy Dolnego Śląska w tym roku zawitali też m.in. Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Witalij Kliczko, Ellen Tauscher z Departamentu Stanu USA, Stefen Fuele, komisarz ds. Rozszerzenia i Polityki Sąsiedztwa w Komisji Europejskiej i inni politycy z Europy i Stanów Zjednoczonych. O najważniejszych problemach światowej polityki będą rozmawiać na konferencjach Wrocław Global Forum. Spotkania potrwają do soboty.

Autor: bieru/mz / Źródło: TVN24 Wrocław