TVN24 | Wrocław

Deklarują, że mogą szczepić ponad osiem tysięcy osób dziennie

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/gp
Źródło:
TVN24 Wrocław
Na Stadionie Wrocław chcą szczepić ponad 8 tysięcy osób dziennie
Na Stadionie Wrocław chcą szczepić ponad 8 tysięcy osób dziennieTVN24 Wrocław
wideo 2/21
TVN24 WrocławNa Stadionie Wrocław chcą szczepić ponad 8 tysięcy osób dziennie

Władze Wrocławia zapewniają, że zlokalizowany na stadionie punkt jest w stanie zaszczepić ponad osiem tysięcy osób dziennie. Według deklaracji, kiedy tylko nadejdzie informacja o dostawie szczepionek, operator medyczny punktu w dwie doby postawi namioty, wyposaży je w niezbędny sprzęt i zapewni personel.

Punkt szczepienny na Stadionie Wrocław funkcjonuje od lutego. Początkowo szczepiło się tam po kilkadziesiąt osób dziennie, głównie pracowników oświaty. Z biegiem czasu liczby te sukcesywnie rosły. W tym tygodniu personel szczepi już po kilkaset osób dziennie. Na czwartek zaplanowano około 800 szczepień. Ale to tylko częściowe wykorzystanie potencjału tego miejsca.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- To jest jeden z największych punktów szczepień w kraju, największy we Wrocławiu. Jesteśmy w stanie szczepić ponad osiem tysięcy osób, zależy to tylko od liczby szczepionek. Słyszymy zapowiedzi, z których wynika, że te szczepionki lada tydzień powinny się pojawić. My wtedy będziemy z całą pewnością gotowi do tego, żeby je wszystkie tutaj obsłużyć - zapewnia prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Gotowi do startu

Na razie działają stanowiska szczepień wewnątrz stadionu, w przestrzennej części konferencyjno-eventowej. Docelowo ma być wykorzystany również ogromny parking przy stadionie, mogący pomieścić od kilkunastu do dwudziestu namiotów funkcjonujących jako punkty mobilne dla zmotoryzowanych.

Szczepienia na Stadionie WrocławTVN24

Prezydent Sutryk przekonuje, że kiedy tylko nadejdzie informacja o dostawie szczepionek, operator medyczny punktu w dwie doby postawi namioty, wyposaży je w niezbędny sprzęt i obsadzi odpowiednim personelem.

- We Wrocławiu mamy już ponad 190 tysięcy zaszczepionych osób i w sumie 123 punkty, gdzie można się zaszczepić. To dość duży potencjał, duże możliwości, cierpliwie czekamy na szczepionki - mówi Jacek Sutryk.

Autor:ib/gp

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości