"Ciężarówka najechała na auta czekające, aby skręcić w lewo". 12 osób poszkodowanych, w tym dzieci

TVN24 | Wrocław

Autor:
eŁKa/ks
Źródło:
TVN24 Pomorze/PAP
W wypadku poszkodowanych zostało 12 osób24klodzko.pl
wideo 2/10
24klodzko.plW wypadku poszkodowanych zostało 12 osób

Pięć samochodów brało udział w wypadku na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Szalejów Górny (Dolny Śląsk). Ciężarówka najechała na auta czekające na możliwość skrętu w lewo. Pod opiekę medyków trafiło 12 osób, w tym pięcioro dzieci - podała policja.

Nadkomisarz Krzysztof Bal z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku poinformował, że około godz. 14 policja otrzymała informację o wypadku w powiecie kłodzkim w miejscowości Szalejów Górny. Zderzyło się tam pięć pojazdów - samochód ciężarowy i cztery auta osobowe.

Według wstępnych ustaleń policjantów, pojazd ciężarowy najechał na samochody, które czekały na możliwość skrętu w lewo. - W wyniku tego zdarzenia jeden z tych pojazdów wyjechał na przeciwległy pas ruchu i doszło jeszcze do czołowego zderzenia – relacjonował.

W wypadku poszkodowanych zostało 12 osób24klodzko.pl

- W zdarzeniu łącznie 12 osób zostało rannych, w tym pięcioro to dzieci w wielu od 4 do 10 lat. Dla dzieci nie ma bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia. Dwie osoby dorosłe zostały bezpośrednio po przyjeździe służb ratowniczych przewiezione do szpitala. Pozostałe osoby czekają na zwolnienie się transportu medycznego – przekazał policjant.

Droga w miejscu wypadku była zablokowana. Obecnie działania już zakończono.

Google Maps

Autor:eŁKa/ks

Źródło: TVN24 Pomorze/PAP

Źródło zdjęcia głównego: 24klodzko.pl