Samochód rajdowy wjechał w kibiców. Sześć osób w szpitalu. Nagranie

Autor:
pk/tok
Źródło:
tvn24.pl
Podczas rajdu strzelińskiego kierowca pomylił trasę i wjechał w kibiców
Podczas rajdu strzelińskiego kierowca pomylił trasę i wjechał w kibicówStrzelin998
wideo 2/4
Strzelin998Podczas rajdu strzelińskiego kierowca pomylił trasę i wjechał w kibiców

Sześć osób oglądających czwartą edycję samochodowego rajdu strzelińskiego zostało niegroźnie poszkodowanych po tym, jak jeden z kierowców pomylił trasę i wjechał w grupę kibiców i policyjny radiowóz. Do zdarzenia doszło w miejscowości Gęsiniec (woj. dolnośląskie). Sprawą zajęła się policja, która prawdopodobnie zakwalifikuje zdarzenie jako kolizję drogową.

Do tej groźnie wyglądającej sytuacji doszło w niedzielę około godziny 10 w miejscowości Gęsiniec, podczas rajdu strzelińskiego. Jeden z kierowców pomylił trasę i wjechał w stojących kibiców i radiowóz policyjny. O zdarzeniu poinformował portal Strzelin998.

Policja: pomylił drogi, wjechał w radiowóz i sześciu kibiców

- Jeden z uczestników poruszający się samochodem osobowym mitsubishi lancer pomylił odcinek drogi i zamiast skręcić w lewo, zjechał na prawą stronę, uderzył w nieoznakowany radiowóz i w sześciu kibiców. Wszyscy zostali zabrani do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - przekazał tvn24.pl asp. Łukasz Porębski z policji w Strzelinie. I dodał: - Całe zdarzenie sklasyfikujemy jako kolizję drogową.

Kierowca pomylił trasę i wjechał w radiowóz i kibicówStrzelin998

Oświadczenie dyrektora Rajdu Strzelińskiego

"Szanowni Uczestnicy i Widzowie 4. Marten Rajdu Strzelińskiego, informujemy, że w trakcie trwania rajdu doszło do nieprzewidzianego wypadku na Odcinku Specjalnym OS – 1 Gęsiniec, w wyniku którego 4 osoby doznały obrażeń i zostały objęte opieką medyczną. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dzięki odpowiednio przygotowanym procedurom sytuacja na trasie rajdu jest w pełni kontrolowana i wszelkie działania ratownicze odbywają się w sposób bezpieczny i profesjonalny. Z uwagi na nieprzewidywalną sytuację, prosimy o wyrozumiałość wobec konieczności wprowadzenia pewnych zmian w dalszym przebiegu rajdu. Decyzja dotycząca ewentualnej zmiany harmonogramu rajdu zostanie podjęta przez organizatorów po konsultacji z odpowiednimi służbami mundurowymi. Zapewniamy, że organizatorzy 4 Marten Rajd Strzeliński wykorzystują wszelkie dostępne środki, aby wydarzenie odbyło się w sposób bezpieczny i zgodny z najwyższymi standardami" - napisał dyrektor rajdu Jarosław Dyszkiewicz.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Gęsiniec
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk/tok

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Strzelin998

Pozostałe wiadomości