Wrocław

Po strzelaninie w Legnicy. Ranny policjant wyszedł ze szpitala

Wrocław

[object Object]
Akcja policji w LegnicyTVN24 Wrocław
wideo 2/2

Postrzelony w Legnicy policjant opuścił szpital kilka godzin po tym jak do niego trafił. Mniej szczęścia miał zatrzymany mężczyzna, który doznał groźnej rany uda. CBPŚ, które prowadziło działania, nie informuje, czego dotyczyły.

W piątek wieczorem funkcjonariusze wkroczyli do jednego z budynków przy ulicy Kominka w Legnicy. Tam rozegrała się strzelanina. O sprawie pisał Kontakt 24.

- Podczas zatrzymania mężczyzna zaatakował jednego z funkcjonariuszy policji. Wówczas użyto broni. W działaniach ucierpiał zatrzymywany mężczyzna oraz funkcjonariusz. Obaj zostali ranni i zabrani do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - podkreśliła Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji

Więcej informacji Jurkiewicz zdradzać nie chciała. Lokalna i wojewódzka policja również, zasłaniając się faktem, iż to właśnie CBŚP jest gospodarzem śledztwa.

Policjant opuścił szpital

W sobotę udało się nam ustalić więcej szczegółów w sprawie. Obaj poszkodowani trafili do Wojewódzkiego szpitala specjalistycznego w Legnicy.

- Wieczorem trafiły do nas dwie osoby z ranami postrzałowymi. Jedna z niegroźnymi obrażeniami ręki, druga ma groźniejszą ranę uda. Przeszła operację, przebywa na oddziale ortopedycznym - informuje Tomasz Kozieł, rzecznik szpitala.

Policjantowi opatrzono dwa palce, po czym został wypuszczony do domu. Trzydziestoparoletni zatrzymany miał roztrzaskaną kość, więc hospitalizacja na pewno trochę potrwa. W szpitalu pilnuje go dwóch policjantów.

Sprawa narkotykowa?

Na miejscu wydarzeń w piątek był Konrad Dąbkiewicz z tvregionalna.pl.

- Zastaliśmy tu kilka policyjnych samochodów. Teren był ogrodzony. Dojechała straż pożarna, aby oświetlić okolicę. Policjanci wchodzili do pomieszczeń piwnicznych. To jest jakiś magazyn wielkości około 700 mkw. Duża przestrzeń - relacjonuje Dąbkiewicz.

Żadnych szczegółowych informacji CBŚP nie ujawnia. Prawdopodobnie w poniedziałek przedstawi oficjalny komunikat w tej sprawie.

Do strzelaniny doszło przy ul. Kominka w Legnicy:

Mapa Targeo

Autor: ib/pm / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: tvregionalna.pl

Pozostałe wiadomości