Wrocław

Straż miejska apeluje o pomoc dla bezdomnych

Wrocław

TVN 24Bezdomni są najbardziej narażeni na śmierć z wychłodzenia

- Nie bądźmy obojętni na osoby, które potrzebują pomocy, zwłaszcza w sytuacjach gdy temperatura spada poniżej zera - apelują strażnicy miejscy i przypominają, że we Wrocławiu działa łącznie dziesięć schronisk, noclegowni i ogrzewalni dla bezdomnych.

Od kilku dni temperatura we Wrocławiu utrzymuje się poniżej zera. - Gdy jest mróz, to około 90 proc. naszych interwencji, to pomaganie bezdomnym - informuje Sławomir Chełchowski, rzecznik wrocławskiej straży miejskiej. - Apelujemy do mieszkańców, żeby dzwonili do nas i zgłaszali fakt, że ktoś może potrzebować pomocy. Nikt nie musi marznąć - dodaje.

Do straży miejskiej można dzwonić pod numer 986. Telefony w sprawie potrzebujących pomocy przyjmuje też centrum zarządzania kryzysowego - 71 770 22 22.

Dziesięć ogrzewalni dla bezdomnych

We Wrocławiu działa łącznie dziesięć punktów, do których mogą zgłosić się bezdomni. Schroniska, noclegownie i ogrzewalnie znajdują się przy ul. Reymonta, przy Strzegomskiej, Bogedaina, Małachowskiego, Pieszyckiej, Jedności Narodowej i Pułaskiego.

- Bezdomni, żeby móc dostać się do schroniska, muszą być trzeźwi. Jednak tych, którzy mają niewiele alkoholu we krwi, przyjmie ogrzewalnia przy Małachowskiego. Inni kierowani są na izbę wytrzeźwień - dodaje Chełchowski.

Autor: bieru/par / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości