Sprzedawał koszulki, by pomóc chorej dziewczynce. "To bezduszny oszust"

ShutterstockMężczyzna w internecie oferował sprzedaż koszulek

To bezduszny oszust - mówią policjanci o mieszkańcu Wałbrzycha (woj. dolnośląskie), który w internecie oferował koszulki na sprzedaż. Cel był szczytny. Zarobione pieniądze miał przekazywać na leczenie chorej dziewczynki. Jednak gotówka zamiast wpłynąć na konto dziecka, znalazła się w kieszeni mężczyzny. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

- Oszustwo zgłosił nam jedne z pokrzywdzonych, który na popularnym portalu internetowym kupił koszulkę. Mimo wpłacenia pieniędzy towaru nie otrzymał - informuje podkom. Joanna Żygłowicz z wałbrzyskiej policji.

Pieniądze wziął, koszulek nie wysłał

Okazało się, że fałszywym sprzedawcą był 26-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który postanowił wykorzystać historię chorego dziecka do własnych celów.

- Pieniądze, które pozyskał ze sprzedaży miał przekazać na leczenie dziewczynki. Jednak towar nie trafił do trzech klientów, a gotówka nie została przelana na konto założonej fundacji - relacjonuje policjantka.

Straty oszacowano na niemal 700 złotych. 26-latek przyznał się do winy. A funkcjonariusze odzyskali pieniądze jakie przelali mu kupujący. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha:

Mapa Targeo

Autor: tam / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości